Виктория Томова е на гейм от полуфинал в Чикаго

Виктория Томова
Снимка: Инстаграм

Най-силната българска тенисистка в момента Виктория Томова за втори пореден ден не успя да довърши двубоя си на WTA 125 турнира на твърди кортове в Чикаго.

На четвъртфиналите тя поведе със 7:5, 4:6, 5:3 и сервис на осмата поставена Камила Рахимова от Русия, когато мачът беше прекъснат.

В първия сет двете си размениха по три пробива, а в 11-ия гейм Томова направи нов брейк и след това спечели частта при третата си възможност.

Във втория сет пък Рахимова успя да пробие в последния гейм и така да изравни частите. В третата 28-годишната софиянка поведе с 5:1 и в осмия гейм сервираше за победата. Тя стигна до мачбол, но не успя да го реализира и съперничката ѝ съумя да пробие.

Виктория ще доиграва срещата тази вечер.

Следващата седмица Томова започва участие на Откритото първенство на САЩ с двубой срещу американката Пейтън Стърнс.