Eмисия новини
от 15.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 29 септември 2023 г.

Детски празник в двора на БНР по повод Деня на музиката и поезията

Българското национално радио кани деца и родители на концерт по повод Деня на музиката и поезията – 1 октомври.

На 29 септември 2023 г., в двора на БНР ще се забавляваме заедно с вокална група "Радиодеца", с диригент Илина Тодорова. Водещ на събитието е любимата водеща на детското предаване по Радио София "Ние, децата" – Мария Бояджиева.

Празникът е много специален за работещите в радиото, тъй като това е мястото, на което музиката и словото се сливат в едно, каза пред Радио София Десислава Кoнстантинова от "Музикална продукция и състави".

"Искаме да привлечем най-малките да се запознаят с тези две изкуства. Ще има детски концерт, ще има поезия, ще има игри и забавления в двора. В 10.30 часа заповядайте, вижте двора на БНР, вижте сградата, запознайте се с това какво правим ние тук. Най-вече искаме дечицата да усетят магията на тези две изкуства, които не се виждат, те се усещат", добави Десислава Кoнстантинова.

Група "Радиодеца" се включва в празника с 20-минутна вокална програма, уточни диригентът Илина Тодорова.

"Ще има хубави песни – и български, и чужди. Ще има песни от филми. Песничките ще бъдат разделени на блокове, има песни от български автори, като Борислава Танева и Петър Ступел", каза Илина Тодорова.

Входът е свободен.

Тодорова отбеляза, че вокална група "Радиодеца" е приключила много успешен сезон и вече работят по коледна програма и пролетен концерт през 2024 г.

Подробности можете да чуете в звуковия файл.


По публикацията работи: Полина Начева

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени