от 18.00 часа

Левски обърна ЦСКА в първия мач от финала по волейбол

Левски победи ЦСКА с 3:2

Българският национал Симеон Николов записа три поредни аса на сервис в тайбрека, а Левски направи огромен обрат от два гейма пасив и победи ЦСКА с 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:18, 15:11) в първи мач от финалната серия на българското волейболно първенство за мъже.

ЦСКА доминираше тотално първите два гейма и ги взе на 22 и 18 точки за съперника, но всичко се промени в следващата част. Именно тогава се видяха и първи признаци на обтягане на нервите в зала "Левски София", като треньорът Николай Желязков дори получи предупреждение от съдиите.

След равенство 7:7 Левски направи голяма серия, в която изпъкнаха две красиви отигравания - ас на Симеон Николов за преднина при 15:9 и блокада с една ръка на Александър Къндев за 22:17. "Сините" поддържаха дълго време аванса си от пет или шест точки, след което затвориха гейма на блокада при 25:18.

ЦСКА поведе в началото на тайбрека и "червените" поддържаха крехкия си аванс от една точка до 13-ата, когато Левски си защити сервиса и Майкон Морейра завърши последвалата атака за 7:6. Именно при този резултат бе направена и смяната на полетата в решаващата част.

След почивката Симеон Николов реши на практика сам мача, след като записа три поредни аса и даде аванс от четири точки на "сините" при 12:8. Владимир Гърков завърши атака от втора линия за 13-ата точка, а успешна блокада даде три мачбола на Левски. Майкон Морейра моментално направи още една блокада и "сините" спечелиха тайбрека с 15:11.

По публикацията работи: Антони Йорданов