Шарл Льоклер най-бърз във втората тренировка в Монако

Шарл Льоклер

Шарл Льоклер от Ферари спечели втората тренировка за домашното Гран при на Монако в неделя във Формула 1, а шампионът Макс Ферстапен от Ред Бул трябваше да се задоволи с четвъртото място.

Льоклер записа най-добро време от 1:11.278 минути, за да изпревари Люис Хамилтън от Мерцедес с 0.188 секунди. Британският пилот бе най-бърз в първата тренировка по-рано днес.

Фернандо Алонсо (Астън Мартин) оформи челната тройка (+0.475) и завърши пред Верстапен.

Нидерландецът се подобри от 11-ото място в ранната сесия, но все още се оплакваше от поведението на болида си. "Скачам като кенгуру, човече. Получавам главоболие, това е лудост", заяви той в разговор с инженерите по радиото.

Шарл Льоклер пък се надява най-накрая да спечели най-престижното състезание в своя роден град. Той никога не се е качвал на подиума в старт от Формула 1 в Монако, въпреки двете полпозиции, който имаше през 2021-а и 2022 година.

Макс Ферстапен оглавява класирането в шампионата при пилотите с 48 точки пред Льоклер.

Третата тренировка и квалификацията за Голямата награда на Монако предстоят в събота.

По публикацията работи: Светослав Табаков