Аталанта надви убедително Торино и се изкачи на 4-ото място

Адемола Лукман

Шампионът в Лига Европа Аталанта победи Торино с 3:0 в среща от последния, 38-ия кръг на италианската Серия А.

Аталанта се изкачи на четвърто място в класирането с 69 точки, а има и мач по-малко, тъй като трябва да изиграе отложения си двубой от 29-ия кръг срещу Фиорентина на 2 юни.

При успех тимът от Бергамо ще заеме третата позиция в подреждането, тъй като изостава с 2 точки от Ювентус.

Отборът на Торино е девети с 53 точки, колкото събра и десетият Наполи след домакинското си равенство срещу Лече в последния кръг.

Джанлука Скамака откри за Аталанта в 26-ата минута, а Адемола Лукман увеличи преднината на домакините на 2:0 в 43-ата минута, малко след като бе пропуснал друга отлична възможност да се разпише.

Хърватският полузащитник Марио Пашалич оформи крайното 3:0, разписвайки се от дузпа в 71-ата минута.

Пет минути по-късно Лукман пак вкара топката във вратата на Торино, но попадението не бе зачетено заради засада.

Шампионът от миналия сезон Наполи остана без победа в Серия А в седем поредни двубоя от 7 април насам, след равенството 0:0 срещу Лече, който завърши на 13-о място в подреждането с 38 точки.

По публикацията работи: Светослав Табаков