Арда нанесе четвърта загуба на ЦСКА София

Арда надигра ЦСКА София с 2:1
Снимка: Спортал

Отборът на Арда надигра ЦСКА София с 2:1 в мач от шестия кръг на Първа лига. Това бе първа победи на тима от Кърджали над "червените" в професионалния футбол. Арда вече има три победи от три домакинства през кампанията, а тимът на Томислав Стипич допусна четвърта загуба от общо пет мача. Чинонсо Офор и Иван Тилев дадоха комфортна преднина на Арда, Годуин Коялипу отбеляза дебютното си попадение за "червените" пет минута преди края на редовното време.

Треньорът на ЦСКА София Томислав Стипич предприе изненадващ ход, като пусна като титуляр в средата на терена 19-годишният Юлиан Илиев, който получи дебютни минути с червената фланелка в първия кръг срещу Лудогорец.

В седмата минута Тибо Вион опита неуспешен финт пред вратата на гостите, от което се възползва Борислав Цонев, но шутът му бе блокиран.

В 13-ата минута Тобиас Хайнц нанесе първи точен удар за гостите, които изиграха мача с резервния си черен екип. Три минути след това и Годуин Коялипу отправи точен удар, но те не представляваха заплаха за вратаря на Арда Анатолий Господинов.

В 27-ата минута се стигна и до най-чистото положение до момента. Велковски центрира отляво, а Станислав Иванов се измъкна зад защитата и стреля от въздуха, но топката бе в обхвата на Густаво Бусато и бразилският вратар успя да избие с една ръка.

В 32-рата минута вратарят на тима от Кърджали Господинов предвидливо излезе и изби с шпагат топката пред новия таран на "червените" Коялипу.

В 42-ата минута Джелал Хюсеинов от домакините разпредели топката към Густаво Каскардо, който центрира без забавяне и Чинонсо Офор премаза във въздуха Браян Кордоба и с глава заби топката в долния ляв ъгъл на Бусато, без вратарят да успее да реагира.

В добавеното време на първата част след изпълнение на корнер непокритият Християн Петров от ЦСКА София стреля мощно с глава, но топката се отби в десния стълб и се върна на терена, като при последвалото разбъркване последва нов ъглов удар.

В самото начало на второто полувреме софиянци пропуснаха още една възможност да изравнят. След изпълнение на корнер Джонатан Линдсет, Улауш Скаршем и младият Юлиан Иванов нанесоха последователни шутове, но топката не влезе в мрежата над Господинов.

В 53-ата минута авансът на Арда стана 2:0. Станислав Иванов финтира прокара топката между краката на национала Християн Петров и подаде успореден пас надясно към непокрития Иван Тилев, който с левия крак прати топката зад гърба на Бусато.

Томислав Стипич веднага реагира и вкара в игра Матиас Фаетон и Петко Панайотов на местата на инертните Тобиас Хайнц и Марселино Кареасо.

В 74-ата минута Коялипу от гостите пай-после се измъкна зад защитата, но Господинов излезе бързо и изби удара му в крак в корнер.

В ответната бърза атака Офор изведе Борислав Цонев отдясно, като юношата на Левски отправи силен удар в напречната греда, топаката се върна на терена, а Димитър Велковски стреля при добавката покрай левия стълб.

В 82-рата минута резервата на Арда Илкер Будинов получи пас от Офор и надбяга с лекота Кордоба, като излезе сам срещу Бусато, но стреля над вратата.

В 85-ата минута настоятелната игра на Коялипу от ЦСКА-София даде резултат. След изпълнение на пряк свободен удар почти от аутлинията таранът на "червените" бе забравен на задна греда от Емил Виячки и вкара с глава в опразнената врата на Арда.

В добавеното време първо Димитър Велковски пропусна за Арда, след като Бусато парира удара му. В 93-ата минута Петко Панайотов от ЦСКА-София бе близо до изравняването, но ударът му с глава мина близо до левия стълб.

Арда се изкачи на седмо място в класирането, ЦСКА-София остана на 13-а позиция с равни точки с Крумовград. В следващия кръг тимът посреща Ботев (Пловдив) на стадион "Локомотив" в София.

Арда - ЦСКА-София - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Чинонсо Офор 421 2:0 Иван Тилев 53, 2:1 Годуин Коялипу 85