ПСЖ вече е втори във Франция след равен с Ница

Шо от Ница (в средата) дриблира между двама от Пари Сен Жермен.

Отборът на Пари Сен Жермен направи равенство 1:1 като гост на Ница в последния мач от седмия кръг на френската Лига 1.

Така френският шампион слезе от върха в класирането и изостава вече с две точки от новия лидер Монако, който в събота се наложи над Рен с 2:1.

Това бе трудна седмица за тима на Луис Енрике, който загуби и от Арсенал в Шампионската лига с 0:2, а крилото Усман Дембеле бе отстранен временно от тима по дисциплинарни причини.

Ница успя да открие резултата в 38-ата минута чрез Али Абди, който се възползва от рикошет в крака на Нуно Мендеш. Самият Мендеш се реваншира в 52-рата минута, когато изравни след асистенция на върнатия в тима Дембеле. Френският национал Брадли Баркола каза след мача, че на тима му трябва "по-голямо желание", за да печели мачовете.

Тимът на Ница е на девето място в класирането с 9 точки.