Волейболният Нефтохимик продължава напред в Европа

Снимка: Национална волейболна лига

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) продължава напред в Европа след нов триумф като гост над Кифисия (Атина) с 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:20) в турнира “Чалъндж къп” в срещата реванш от 1/32-финалите.

Момчетата на Иван Станев, които спечелиха с 3:0 преди седмица пред близо 1400 души в "Арена Бургас", решиха нещата, след като поведоха с 2:1 гейма и взеха нужните им геймове, за да не се стига до "златен" гейм.

Следващият съперник на Нефтохимик на 1/16-финалите е Спор Тото Анкара (Турция).

Двата отбора заиграха изключително равностойно през първата част. Бургазлии поведоха с 3 точки при 8:5. Разликата от 3 точки в полза на българския отбор се запази и при 16:13. Възпитаниците на Иван Станев поведоха с 5 точки при 21:16. Домакините водени от Георги Петров съумяха да намалят до 21:23. В крайна сметка Нефтохимик спечели първата част с 25:23. 5-кратният шампион на България с Нефтохимик Георги Петров реализира впечатляващите 7 точки в първата част за домакините от Кифисия.

Втората част започна точка за точка. Стефан Окошанович даде преднина на Кифисия при 6:4. Блокада на Рафал Фарина възстанови равенството при 8:8. Ас на Рафал Фарина и Нефтохимик поведе с 10:9. Добър начален удар на Добромир Димитров даде възможност на бургазлии да поведат с 16:13 след атака на Аксел Трухчев. Кифисия изравни резултата при 18:18 след атака на Стефан Окошанович. Виктор Ранхел изведе домакините напред с 3 точки при 21:18. Георги Петров и съотборниците му съумяха да спечелят втората част с 25:21.

Момчетата на Константинос Христофиделис поведоха с 8:7 в началото на третата част. Розалин Пенчев изведе Нефтохимик напред при 11:10. Ас на Венцислав Рагин направи резултата 13:11. Георги Петров атакува успешно и Кифисия намали до 14:16. Блокада на Добромир Димитров и 21:17. Георги Петров намали до 20:22. Ас на Добромир Димитров и геймбол за бургазлии. Красимир Георгиев атакува в центъра и Нефтохимик спечели третата част с 25:21, а с това и се класира за следващата фаза на турнира.

Четвъртата част започна равностойно. Кифисия поведе с 8:7. Българските волейболисти излязоха напред при 16:15. Момчетата на Иван Станев дръпна с 6 точки при 21:15. Българските състезатели стигнаха до мачбол при 24:21. Нефтохимик спечели четвъртата част с 25:20.

По публикацията работи: Кръстина Иванова