В Пазарджик министърът на образованието Красимир Вълчев заяви, че най-рано през следващата година ще бъде въведен задължителен избираем час по "Добродетели и религии".
Дисциплината ще е изцяло светска и ще се преподава от учители, квалифицирани в университетите.
Министър Красимир Вълчев присъства на открит урок по "Добродетели и възпитание" в начално училище "Васил Друмев", в който до известна степен се онагледи, как ще изглежда новата задължителна дисциплина, която ще се въведе в учебния план.
Откритият урок "Добродетели и вяра" се проведе от учителя Сефка Щерева в двора на училище. Там бяха и разположени ученическите маси на децата.
Децата се запознаха и с виртуалното дърво на добродетелите и всяко от тях бе поканено да си откъсне по едно листенце с добротел. Най- предпочитана се оказа прошката.
Министърът на образованието Красимир Вълчев сподели, че този урок е пример, как трябва да изглежда задължителния избираем "Час по добро", който предстои за бъде въведен в учебния план.
Подробности чуйте в звуковия файл.