Продължава доугасяването на пожара, който възникна на 9 септември в Рила планина, местността Чаушки дупки, над река Илийна. Пожарът обхвана площ от 900 декара.
Днес на терен са екип на пожарната в Кюстендил, екип на Рилската света обител и екип на Природен парк "Рилски манастир", съобщиха от полицията в Кюстендил.
Общо осем пожара са гасили екипи на противопожарните служби в Кюстендлиско в края на миналата седмица, казаха още от полицията. Четири от пожарите са нанесли щети. Противопожарен екип е гасил през изминалата нощ пожар в камион, паркиран на фирмен паркинг в землището на с. Ябълково, община Кюстендил.
Огънят е унищожил кабината, изгорели са и гуми на друг камион. Спасени са три тежкотоварни автомобила и два микробуса. По случая е образувано досъдебно производство за умишлен палеж, казаха още от полицията. Угасени са и два пожара в товарен и лек автомобил, възникнали на автомагистрала "Струма" поради технически неизправности. При тях няма пострадали.