Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мохамед Салах вкара гол номер 250 за Ливърпул

Мохамед Салах
Снимка: БТА

Мохамед Салах вкара 250-ия си гол за Ливърпул и шампионите сложиха край на негативната си серия в английското първенство по футбол с победа с 2:0 срещу Астън Вила в мач от десетия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци са трети в класирането със седем точки пасив от лидера Арсенал. 

Ливърпул влезе в мача с четири поредни поражения за първенството и шест от седем мача във всички турнири, но в събота вечер футболистите на Арне Слот направиха първата крачка към излизане от кризата. 

"Всеки човек на стадиона днес знаеше колко важен е този мач. Не говоря само за футболистите, а и за феновете. Показахме характер и излязохме от двубоя с трите точки", заяви мениджърът на мърсисайдци в интервю за TNT Sports.

Салах, критикуван заради недобрия си старт на сезона, се разписа в добавеното време на първата част, когато вратарят на гостите Емилиано Мартинес допусна грешка и подаде топка в обсега на египтянина. Нападателят бе точен за 1:0 и се присъедини към елитната компания на Иън Ръш и Роджър Хънт като единствените футболисти в клубната история с 250 или повече попадения.

Завърналият се след лечение на контузия в глезена Райън Гравенберх удвои преднината на Ливърпул в 58-та минута с шут от границата на наказателното поле, който се отклони от Пау Торес и влезе в мрежата на Вила. "Червените" задържаха аванса си до края и след последния съдийски сигнал публиката скандира "Шампиони! Шампиони!", надъхвайки играчите за следващите мачове.

"Това е важна победа. Допуснахме няколко загуби във Висшата лига и в Шампионската лига, така че се радвам, че се върнахме на победния път. Това ще ни даде тласък за предстоящите двубои", каза Салах за TNT.

Поражението сложи край на победна серия за гостите от Бирмингам. Астън Вила се намира на 11-о място в класирането с актив от 15 точки, колкото има и десетият Брайтън. Ливърпул и вторият Борнемут са с по три пункта напред.

Мачове от десетия кръг на английското футболно първенство:

Ливърпул - Астън Вила           2:0

Брайтън - Лийдс                 3:0  

Бърнли - Арсенал                0:2

Кристър Палас - Брентфорд       2:0

Фулъм - Уулвърхемптън           3:0

Нотингам - Манчестър Юнайтед    2:2

Тотнъм - Челси                  0:1

В неделя:

Уест Хем - Нюкасъл

Манчестър Сити - Борнемут

В понеделник:

Съндърланд - Евертън

В класирането води Арсенал с 25 точки, следван от Борнемут и Ливърпул с по 18, Тотнъм, Челси, Съндърланд и Манчестър Юнайтед с по 17, Манчестър Сити и Кристъл Палас с по 16 и други.


По публикацията работи: Антони Йорданов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени