От издателството отбелязват, че Петър Дънов е създател на единственото по рода си самобитно българско учение, следвано, ценено и тачено от последователи в над 50 страни. Според изследователи от Западна Европа българският духовен учител се разглежда като едно от най-значителните европейски културни явления на миналото столетие, а българите се назовават "народът на Дънов". Неслучайно в националната класация на БНТ "Великите българи" учителят Петър Дънов е на второ място след Васил Левски, посочват организаторите.
На 12 юли ще се навършат 150 години от рождението на Петър Дънов и по този повод ще се организират "Дни на учителя Петър Дънов". В седмицата на честването ще има разнообразни лекции и дискусии.
Кулминацията на честването ще бъде концерт в зала "България" - на 11 юли, от 19.00 часа. В него ще участват Софийската филхармония, Филхармоничният хор "Светослав Обретенов" и солистите Гиргина Гиргинова, Виолета Радомирска, Георги Султанов и Мартин Цонев.
Младият маестро Йордан Камджалов е категоричен: "Всеки концерт е отговорност. Искам да дам на хората поне няколко магически момента. Винаги съм се стремял да бъда в позиция да мога да давам".Както вече сме разказвали, до 13 юли тече седмица, посветена на Учителя Петър Дънов. Тази вечер програмата предвижда документална фотоизложба и разказ за интересната история на Градината на Учителя в София (от 18 часа). Преди това..
От 7 до 13 юли предстоят дни, посветените на Петър Дънов – Учителя. Точно преди 100 години, в една неделя през март, на ул. „Опълченска“ 66, Учителя, тогава все още г-н Дънов, изнася първата си публична лекция, наречена "Ето човека". С нея започва..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се,..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко..
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да..
Лечение чрез хипноза – митове и легенди. Гост по темата е Екатерина Цанова: психолог, който работи с Позитивна психотерапия и Хипнотерапия при паник атаки, повишена тревожност, страхове, фобии, безсъние, депресивни състояния, обсесивно-компулсивно..
Започва 29-то издание на София Филм Фест – представя ни го основателят, самият Стефан Китанов: "Особено забележително е присъствието на българския филм - около 60 от 180-те филма са български. Почти 50 са премиерни, Важно е да гледаме българското кино в..
Започва Мисия „Стани инженер изобретател в Музейко“ – в нея ни въвеждат Александра Димитрова и Валентина Венкова: "Децата учат чрез играта, чрез преживявания. Така усвояват нови знания много лесно. Активират се всички видове интелигентност. С..