След като на холандеца Лео Бонтен, на 53 години, се е наложило да загуби крака си, той решава от ампутираната част на своето тяло, да бъде направена лампа. И това не е всичко: сега той иска да продаде лампата направена от собствения му крак за 100 хиляди евро в търговската мрежа "E-Bay".
Фона на случката: преди две години Бонтен си чупи крака при подхлъзване около плувен басейн, но получава усложнения. След много операции и опити да се спаси, в крайна сметка се оказва, че той ще загуби крака си от коляното надолу.
Холандецът обаче не е искал да се раздели напълно с него и се бори за правото си да си вземе ампутираният крак вкъщи. Успява да го направи, но това все още не е всичко!
С помощта на дизайнер, който се занимава с правенето на лампи, той превръща крака в чудновата лампа. След това предлага нестандартната светлинна инсталация в "E-Bay" за продаване, заради липса на финанси, обобщават холандските издания.
Дизайнерът на лампи е Уилям Шеперкьотер. Той е работил две седмици, за да създаде лампата от ампутиран крак без да получи и един цент за творението си.
Ето каквоказва дизайнера на лампи Уилям Шеперкьотер: "Бях много изненадан в началото. Той не искаше да се раздели просто така с крака си, но си мислех, че ще продаде лампата по-нататък, а не толкова бързо!".
Продажбата на бившия крак и настояща лампа обаче няма как да се случи в тази мрежа. Причината е, че правилата на E-Bay не позволяват да се продават човешки органи и кости.
Статията е публикувана в онлайн изданието на немския "Bild" .
Фестивалът „Сурва“ гостува в Борисовата градина на 5 януари. Подробностите от заместник-кмета на община Перник Стефан Кръстев и Борис Радев: "Очакваме да доставим голяма радост с шест от най-награждаваните групи на "Сурва Перник". Те са от област Перник, три са от община "Перник", като две от групите са носители на най-голямата награда "Златната..
СВОБОДНА ЗОНА - Гледна точка , изложба,организирана с благодарност към проф. Иван Кирков. Представя ни я Валентин Щинков: "За 4-5 поредна година организираме това събитие за човека-явление в българската действителност. Няма нещо в сферата на изкуствата, с която да не се е занимавал. Филип Зидаров го нарича "необходимият художник" - дава сили на..
Росица Кратункова представя акцията за достъп до хигиена на 5 януари 2025 г. от 11 ч, пред Дома на Киното, организирана от Фондация „За Надежда" : "Това е второ събитие, решихме, че трябва да продължи натиска. Работим с хора, загубили дома си. Разбрахме, че в София няма място с достъп до баня. Някои ходят до Панчарево, но няма решение в..
За поредна година има историческа възстановка по повод Освобождението на София в Северния парк - разказва ни я д оц. д-р инж.Георги Маринов: "Миналата година имаше хиляди хора. Пресъздаваме символичните действия на воденето на една битка - разузнаване, разпит на пленените, артилерийска подготовка, имаме 6 оръдия, които ще използваме. показваме..
За да не се отказваме бързо от планираното за започващата година, е важно да си поставим не само голямата цел, но и по-малките задачи, стъпките, които да ни доведат до нея. Това коментира пред БНР-Радио София Михаела Ангелова, психолог и семеен терапевт . "Слонът се яде на малки хапки" Иначе голямата цел може да ни уплаши,..
Равносметките, анализите и класациите за отминалата 2024 г. продължават във всички сфери. От платформата "Как се пише" за четвърта година ще проведат кампания и анкета, за да се видят кои - според българите, са думите на отминаващите 12 месеца. Началото е в понеделник, 6 януари, а две седмици по-късно – на 20 януари, ще бъдат обявени..
Подкастите станаха едни от най-предпочитаните медии за добиване на знания, за коментари, за дебати, за забавление. Те обаче имат стоя предистория и предпоставки за появата и развитието. В първото десетилетие на ХХI век много модерни станаха блоговете . Преди бума на социалните мрежи те бяха трибуна за споделяне на мнения, творчество и..