След страхотните приключения, многото усмивки и положителната атмосфера, която още държи участвалите в първото издание на "Байканджии", е време за второто подобно изживяване. Красивата гледка, зелените поляни, буковите гори, китните къщи са все така там и очакват всеки от вас - гласи поканата на организаторите от Тур клуб "Ремарк" и Младежкия клуб по пешеходен и велотуризъм. Велообиколката ни води из стари и малко известни махали като Пиперите и Щърбаните, разкрива гледка към връх Ботев, среща ни с местните овчари и така в пордължение на 35 км. Разбира се, има и по някое баирче за изкачване и за спускане, малко камъни, малко кал, малко асфалт - за всеки вкус по нещо.
Какво ви трябва за състезанието? - колело, подходящо за планински терен, каскаи ... приключенски дух. Този път има и една изненада - за всички, които предпочитат ходилата пред колелата, ще бъде проведено и състезание по бягане, по същия маршрут. Подобни инициативи, оказва се, генерират и доста средства в местиня туризъм - това научихме от основния организатор на "Байканджии" - Даря Заричинова.
А условията за всички, които обичат планината, велосипедите и алтернативните форми на туризъм, обещават да са прекрасни и по време на второто издание на велосъстезанието за любители "Байканджии", чийто старт ще бъде даден на 28 май, събота, в Априлци. А вечерта преди него ще бъдат раздадени стартовите номера на участниците. След като са изразходвали достатъчно доза адреналин, вечерта в събота любителите на природата ще могат да се насладят на атрактивно парти на открито.
Чуйте повече за състезанието от репортажа на Красимир Мартинов.
Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“. Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града. Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май. Тази година Влайковите дни ще бъдат белязани от 160-ата годишнина от рождението на Тодор Влайков..
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..