На седем години той влиза в школата по ударни инструменти и солфеж към Двореца на пионерите. На десет годишна възраст става барабанист на детската вокално-инструментална група „Пим-Пам“, с ръководител Борис Карадимчев. Завършва музикалното училище „Любомир Пипков“ и следват турнета в Италия с детската филхармония „Пионер“.
Завършва Националната музикална академия „Панчо Владигеров“. Той е първият перкусионист на група“Акага“, която участва в един от най-престижните джаз фестивали в света - този в Монтрьо.
Свири в групата „Медикус“, както и с поп дуета Дони и Момчил. С формация „Форте“ е на турнета в Германия, Швеция, Дания, Норвегия и Гренландия.
В края на 90-те години идва и предложението на примата на българската поп музика Лили Иванова, Калин да бъде неин титулярен барабанист. С нея Калин концертира в продължение на една година, а през ноември 1998 година, изнасят концерт и в Москва.
Сред имената, с които Калин Вельов свири и записва са и Васил Найденов, Йорданка Христова, Стоян Захариев, Нели Рангелова, Георги Христов, Веселин Маринов, Стефан Вълдобрев и Владимир Ампов - Графа.
През август 1999 година заминава за Холандия, където учи в латино отдела на Консерваторията в Ротердам. През 2005 завършва Консерваторията и се завръща в България. Тук получава покани за гост перкусионист в Биг бенда на Вили Казасян, а също така и в бенда на нашумялата поп дива Мария Илиева.
През май 2006 година излиза първият сингъл на дуета му с Нина Николина „Как се случва любовта“, който е негова композиция и аранжимент.
Калин Вельов за първи път се превъплъщава и в кино роля с участието си в филма „Омбре“ на режисьора Захари Паунов. Специално за филма, Калин пуска новата си песен и клип “Обречен“.
През 2007 година основава групата „Тумбаито“, а през 2011 издава първия си самостоятелен албум „Две лица“.
Чуйте какво разказа известният музикант в студиото на Радио София – за детството, за вътрешните импулси, за музиката и житейските уроци. Откровено пред Добромира Мицева.
Карлос Насар е най-търсената личност, a "Гунди – легенда за любовта" оглавява филмовите търсения в Google, в традиционния годишен обзор на платформата за най-търсените думи и изрази, които разкриват интересите на българите през 2024 година. Сред тях водещата тема са българските спортни успехи. Концертът на Тони Стораро се оказва по-търсен от..
Кметът на община Костинброд Трайко Младенов получи отличието в категория "Съвременна визия за иновативно управление на община“ (с над 8 хил. жители) от Годишните награди на Областния управител на Софийска област. Отличията бяха раздадени след 6-годишно прекъсване. През тази година управленският екип успя да постигне много за общината, каза..
Новата изложба на Любомил Драганов “Когато сутрин слушам джаз“ беше официално открита на 10 декември, в зала BLVD 138. Събитието отбеляза неговата 55-годишнина и предостави възможност на почитателите на изкуството да се докоснат до 25 специално направени акварела, вдъхновени от магията на джаза. Произведенията са посветени на..
Българската стопанска камара представи резултатите от годишното проучване сред членовете на Камарата относно бизнес климата през изтеклата година и очакванията за 2025 г. по отношение на икономическата среда, инвестициите, работните места и др. Традиционната онлайн анкета е проведена в периода 5 ноември – 6 декември 2024 г. сред 738 микро, малки,..
Инфлуенсърите обикновено създават съдържание, което е забавно, креативно и съобразено с интересите на младите хора. Те често изглеждат достъпни, автентични и модерни, споделят ежедневието си и предават идеята, че са „като нас“. Освен това играят ролята на „виртуални приятели“ на младежите, особено в периода на тяхното израстване, когато търсят..
За Панаира на книгата в София излязоха две нови издания на "Парижката Света Богородица" от Виктор Юго, с нови илюстрации, по повод откриването на възстановената катедрала "Нотр Дам" във френската столица, което се случи на 7 декември. Почти седмица след откриването на възобновената парижка катедрала, в България излиза луксозно издание на..
Климатичните промени оказват все по-голямо влияние върху ежедневието на хората, включително и в България. На този фон е кообразованието е недостатъчно застъпено в стандартните учебни програми и голяма част от младежите не се чувстват подготвени за предизвикателствата, които климатичните промени ще предоставят до края на живота им. Образователният..