Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виенски бал за 17-ти път в София

Снимка: архив, БГНЕС
Дебютанти, "Полонеза на ветрилото", "На хубавия син Дунав" и разбира се, думите "Всичко е валс!"

Така вече шестнайсет години започва Виенският бал в София - събитие, което събира политици, дипломати, бизнесмени, културни дейци. Мария Нейкова, председател на Сдружение "Виенски клуб" казва, че тази година с бала, който е 17-и по ред и ще се проведе на 11 февруари в хотел "Балкан", ще бъде дадено началото на Дните на Виена в София, организирани от Бюрото за международни връзки на Община Виена. По този повод сред официалните гости ще бъде председателят на Виенския парламент Томас Райндл, както и делегация от община Виена. Патрони на събитието ще бъдат посланикът на Република Австрия Роланд Хаузер и кметът на София Йорданка Фандъкова.

Мария Нейкова отбелязва, че няколко са елементите, които създават специфичния виенски дух. На първо място  менюто за вечерта, което от няколко години се подготвя от майстор-готвачът от Виена Готфрид Ганстерер.

Чуйте какво още сподели пред Даниела Бенишева Мария Нейкова за виенския майстор-готвач, за програмата на бала и благотворителната кауза на събитието.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 10.03.25: Ролята на едноличен жандарм е прекалено скъпа и трудна дори и за САЩ

В започващата седмица на март коментаторната двойка на "Форум" е в състав Георги Еленков и Марин Трошанов. Провокирани от водещия Лъчезар Христов, двамата събеседници разсъждаваха на следните теми: ЦИК връща изборните протоколи на Конституционния съд. Политическата ситуация в страната при миналите и бъдещи избори. "Тръмп е динамичен..

публикувано на 10.03.25 в 18:56

До Великден Община Самоков ще е почистена и измита

Започна пролетното почистване в Самоков. Първо ще бъде почистена централната градска част, основните улици и булеварди. На по-късен етап служители на общината ще почистят и по-малките улици. След снежния период се почистват тротоари, паркове и градини, улиците, разясни пред БНР-Радио София кметът на общината инж. Ангел Джоргов. Целта е..

публикувано на 10.03.25 в 17:25
Боряна Маринкова

Разнообразието на лекарства у нас се отразява добре на икономиката, пациентите и на европейския ни имидж

Над 2200 сигнала са постъпили на мобилното приложение "Намери своето лекарство" , което Българската асоциация на търговците на едро и дребно с лекарства (БАТЕДЛ) и Българската асоциация за развитие на паралелната търговия (БАРПТЛ) представиха за първи път през март 2024. Това сочат данните от регистъра на двете организации след 11 месеца..

публикувано на 10.03.25 в 16:50

13-и Международен фото фестивал-биенале"Фодар" отбелязва 25 години

13-ият Международен фото фестивал-биенале "Фодар" , утвърдил се като  престижен форум на съвременната фотография – отбелязва 25 години от първото си издание през 1999 с конкурс, изложба и теоретичен семинар. Тази година той се провежда под мотото "Фотографската реалност". С всяко поредно издание “Фодар“ продължава да..

публикувано на 10.03.25 в 16:13

Палатков лагер разпъват протестиращи пред здравното министерство

Работещи в здравеопазването излизат на протестен палатков лагер пред Министерството на здравеопазването тази сряда - 12 март, съобщиха от Национален синдикат "Защита" . Медиците настояват за увеличение на трудовите възнаграждения с 20% на заетите в сферата на здравеопазването и повече пари за храна - за работна смяна сумата да стане 10..

публикувано на 10.03.25 в 15:44

Най-новите творби на Камен Старчев в изложбата "Влошаване на времето"

Най-новите творби на художника Камен Старчев са изложени в Софийския арсенал – Музей за съвременно изкуство до 13 април. Изложбата "Влошаване на времето“ е с произведения в характерния маниер на работа на Камен Старчев от последните години - голямоформатни композиции от графични геометрични елементи, които изграждат моментни състояния на време и..

публикувано на 10.03.25 в 15:04

Обновяват осветлението и охранителната система на парка "Заимов" с близо 900 хил. лева

Започва цялостен ремонт и подмяна на системата за алейно осветление на парка  "Заимов". Общата стойност на инвестицията в новата осветителна система на парка е 893 937 лв. с ДДС. Едно от най-значимите подобрения е вкопаването на близо 4 км захранващи кабели под земята, което ще ограничи риска от аварии и инциденти при лошо време и ще подобри..

публикувано на 10.03.25 в 14:30