Илина смята, че конкурсите са полезни, но само ако ги възприемаш като възможност за израстване, а не като "сбор от точки".
Самата тя е от Стара Загора, в семейството й има музикални традиции, дядо й е бил хоров диригент. Започва да свири на пиано, когато е на 5, в Школата в Стара Загора. "После баща ми ми разказа за музикалното училище в София и аз веднага реших, че искам да уча там". Кандидатства успешно след 4-ти клас и оттогава цялото семейство се мести в София.
Илина харесва столицата, забързания ритъм, многото концерти и възможностите за развитие и участие в различни майсторски класове. Работила е с мнозина големи педагози - и у нас, и по света. На въпроса коя музикална епоха й е най-близка, малко изненадващо отговаря, че това е музиката на 20-и век и особено руските композитори като Сергей Прокофиев. От големите пианисти неин идол е Артур Рубинщайн.
Илина Михова е свирила с оркестър (засега ре-мажорния концерт на Йозеф Хайдн), но мечтае да изсвири концерта на Едвард Григ (и сама подчертава, че има още много да учи). Има специално отношение към българската музика и често включва български творби в своите концерти. Ето и утре, когато представя една много интересна програма във Военния клуб (зала "Борис Христов"), в нея има две български произведения - Вариации от Петър Петров и (като финален комплимент към публиката) Песента на Панчо Владигеров, заедно с нейната съученичка - цигуларката Ния Лечева. Иначе всичко започва с Бах, преминава пред една от сонатите на Бетовен, Брамс, Шопен и "един не толкова познат руски композитор - Новаковски". След завършването още не знае накъде ще поеме, но в едно е сигурна - че иска да носи радост на хората чрез музиката.
Чуйте разговора на Лили Големинова с Илина Михова
и не пропускайте възможността да чуете в аванс една - надяваме се - бъдеща звезда в света на клавирната музика.
След повече година турне българските съкровища от изложбата "Владетелите на Европа" , представена в САЩ и Канада , се завърнаха в България и отново могат да бъдат видяни във витрините на Националния исторически музей (НИМ). В Чикаго живее огромна българска общност. В музея там работят и български експерти. Те предложили да бъде..
Чуйте целия разговор на Мартен Роберто и Свилен Ноев в звуковия файл .
Още едно красиво момиченце се появи на бял свят, след като родителите му бяха финансирани по Програмата на Столичната община за подпомагане на семейства и двойки с репродуктивни проблеми, нуждаещи се от инвитро процедури с донорски яйцеклетки. Виктория е с мерки 3,850 кг и 51 см и се роди в болница "Надежда" под грижите на д-р Тихомирова,..
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране доц. Иван Иванов и до изпълнителния директор на столичната топлофикация Петър Петров, в което настоява хилядите жители на София в жк. “Младост-1”, жк. “Студентски град“”, жк. “Дървеница”, кв. “Витоша” и кв. “Малинова долина” да получат компенсации..
Ние вече имаме опит, за да реагираме в такива ситуации, така че учениците излязоха в обучение от разстояние, в електронна среда. Обучаваха се онлайн в рамките на вчерашния ден. От днес топлоподаването в сградите на училището е възстановено, така че нашите ученици отново са на училище. Това заяви Таня Панчева - директор на 55. СУ "Петко Каравелов"..
През днешния ден отбелязваме Световния ден за борба с най-разпространеното хронично неврологично заболяване - епилепсията. Тази година инициативата се провежда под мотото: „Заедно за подкрепа и осведоменост“. Националният дворец на културата и сгради в още четири областни града у нас ще бъдат осветени в лилаво тази вечер – цветът на хората с..
През днешния ден сутринта на места в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10° и минус 5°, в отделни котловини - до минус 14°, за София - около минус 10°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня над Източна България облачността ще се разкъса и намалее и в..