Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Th13teen Arts: В търсене на най-добрия творчески предприемач

Стартира четвъртото издание на конкурса за най-добър предприемач в творческите индустрии - Th13teen Arts, който е организиран от Nu Boyana Film Studios. Целта на конкурса е да подкрепи предприемачите в областта на творческите индустрии в България, да насърчи предприемаческата инициативност и да открои успешните творчески предприятия в страната ни. Най-добрите предприемачи на национално ниво ще получат невероятната възможност да се състезават на световното първенство за творчески индустрии Creative Business Cup, което ще се проведе през месец ноември 2018 г. в Копенхаген.

Всички предприемачи, чиито предприятия са в секторите на киноиндустрията, музикалния бизнес, телевизията, радиото, сценичните изкуства, занаятите, дизайна, кулинарното изкуство, игрите, издателска дейност, рекламата и архитектурата имат възможност да представят своята бизнес концепция пред българската и международната публика.

Крайният срок за кандидатстване е 27 юли като можете да подадете формуляра си онлайн. На 31 юли, журито ще избере най-добрите проекти, а създателите им ще бъдат поканени да ги представят на живо в рамките на 5 минути. Тогава ще бъде излъчен и крайният победител, който ще има възможност да грабне голямата награда в световното първенство.

Ивайло Грънчаров, ръководител на центъра за професионално обучение "FilmForge", обяснява какви са условията за участие и колко кандидатури са получили досега.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Нелегални мигранти вземат жертви и у нас, и в други европейски страни

"Форум", 12.03.25: Импотентността на Европа срещу нелегалните имигранти

В средата на тази седмица коментарите във "Форум" от Георги Еленков и Марин Трошанов бяха свързани с темите: Новите технологии . Дигитална медийна грамотност. Дейността на Центъра за безопасен интернет . Партньорство на МОН. По какво България изостава. Опасности, с произход Изкуствения интелект. Европа – регулации и перспективи...

публикувано на 12.03.25 в 18:35
Часовниковата кула е построена през 1866 г. под ръководството на майстор Вуно Марков. Влиза в списъка на Стоте национални туристически обекта.

Ботевград - атрактивна туристическа дестинация

На 60 км от София се намира  вторият по население град в Софийска област - Ботевград . Близкото му разположение и сравнително бърз достъп по магистрала „Хемус“ го правят предпочитано място за еднодневна туристическа разходка. А забележителности има в цялата община , така че престоят може да бъде дори по-продължителен.  Но какво може да се..

публикувано на 12.03.25 в 17:35

СДВР предприема мерки за сигурност заради протест пред Съдебната палата

СДВР предприема мерки за сигурност заради протеста, планиран за тази вечер в София.  Инициативата "Правосъдие за всеки" организира демонстрация пред Съдебната палата под наслов "Кой блокира Конституцията?" заради скандала с преизчисляването на изборния резултат от последните парламентарни избори.  От полицията съобщават, че ще се следи за реда в центъра..

публикувано на 12.03.25 в 16:23
Пръскането не гарантира, че опасността е елиминирана

За кърлежите е въпрос на живот и смърт да намерят гостоприемник. Как да не сме ние?

Идващата пролет вече се усеща, парковете и градините стават все по-примамливи за разходка, но трябва да знаем, че един малък враг дебне в тревата и срещата с него може да донесе дълготрайни и негативни последствия за нас и здравето ни. Става въпрос за кърлежите. "Този враг е многоброен и много гладен. Кърлежите пият кръв на 6 месеца, със..

публикувано на 12.03.25 в 16:10

Изложбата "Празници съперници” проследява историята на празничния календар в България

В началото на месец март в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ) бе открита документалната изложба   -  “Празници-съперници”. ЕПИЗОДИ ОТ ИСТОРИЯТА НА ПРАЗНИЧНИЯ КАЛЕНДАР В МОНАРХИЧЕСКА БЪЛГАРИЯ (1879 – 1944)“ Изложбата представя няколко от най-важните приглушени спорове, възникнали около..

публикувано на 12.03.25 в 15:43

Електронните цигари изместват традиционните сред учениците

Употребата на електронните цигари е тревожен проблем в целия Европейски съюз. В България от 2002 г. до 2023 г. употребата на традиционни цигари от ученици намалява, но от 2015 електронните цигари, вейповете и никотиновите пакетчета са сред по-модерните средства. Това показва проучване, проведено от Националния център по обществено здраве..

публикувано на 12.03.25 в 15:39

Група "ZONE C" официално представя новия си албум "Quantum Integrity"

На 13 март, в един от големите столични клубове, музикантите от група "ZONE C" официално представят новия си албум "Quantum Integrity". "ZONE C “ е създадена през 1992 г. от Васил Пармаков, Стунджи и Веселин Веселинов - Еко, като групата придобива популярност през 90-те години. Към днешна дата в групата са Васил Спасов - пиано,..

публикувано на 12.03.25 в 15:15