Вече 11 месеца водим лекциите, които са на различни теми - жената-лидер като майка, в професията, във всички аспекти на живота. Стараем се да повдигнем самочувствието на българската жена и да й докажем, че тя може да бъде лидер и да води хората след себе си като се осланя на нежност, любяща доброта, знания и умения. Интересът към семинарите се увеличава, посещават ни дори и мъже от различни възрастови групи, коментира Гергана Андонова, водещ на лекциите „Жената лидер“.
Когато говорим за каста, това определение може да ни прозвучи някак дискриминационно, но всъщност в този случай ролята на кастите е обединяваща. Разглеждаме кастите общо и от страна на кариерната ориентация, която жените избират. Кастата е както социална, така и психологическа и духовна. Тя не цели да ни разделя, а по-скоро да ни покаже общото, което ни свързва. Кампанията ни за женско лидерство е насочена към развитие на толерантност, съчувствие и състрадание, коментира Теодора Иванова, част от екипа на фондация „Деца на България“.
В съвременния свят границите между „мъжките“ и „женските“ професии се размива. Само мъжки професии вече няма, защото жените взимат много голямо участие във всяка една сфера, коментира Андонова.
Относно това дали има дискриминация на работното място в заплащането и кариерното израстване, Андонова заяви, че такова все още се наблюдава. На някои места на жените не се гледа сериозно. Следователно и заплащането е по-ниско и отношението е по-различно. Но, има много места, където хората са разбрали, че жените са равни и адаптивни към всички професии. В тези случаи жените взимат дори по-високо възнаграждение от мъжете. Това кара доста мъже да се чувстват потиснати, но това не бива да е така, защото жените и мъжете лидери са еднакви. Трябва двата пола да вървят заедно и да се развиват.
В крайна сметка, не със сила, а с любов и нежност жената може да се превърне в един истински лидер, както в професията си, така и в личния си живот. Ако искате да научите повече за кастите и жените лидери можете да посетите семинара днес точно в 18.30 часа във филиал “Сердика” на Столичната библиотека.
Време е за поредното ни гостуване в Сливница. Този път започваме с Младена Шуманова - педагогически съветник в Професионалната гимназия по транспорт и с ученика в 8 клас Александър Русков за създадената преди 2 години междуучилищна телевизия: "60 години сме град, но имаме много история, населено място сме от древни времена, на Римски път сме. В..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..