Едно е безспорно, че организмът също се нуждае от режим, с който да се даде почивка, да се отърве от натрупани килограми и токсини.
Няма един единствен метод, който да кажем, че е правилен, а другите са погрешни – обяснява Д-р Димитър Пашкулев. Той e известен специалист по природна медицина, с богата практика и интердисциплинарни интереси, автор е на повече от 30 книги. По думите му стресът, замърсяванията и съвременният начин на живот натоварват човешкия организъм и се отразяват неблагоприятно върху здравето.
Най-добре е през цялата година да спазваме превила, с които да намалим натоварванията със замърсявания от тежки и преработени храни, да употребяваме по-малко продукти от животински произход (тлъсто), захар, храни от бяло брашно. Важно е още да не преяждаме, да прибягваме до лекарства само при несъмнена необходимост – много по-добри са билковите препарати, минерали и витамини, да намалим замърсяванията в дома и в околната среда, да излизаме сред природата.
По думите на д-р Пашкулев при предприемане на пречистване на организма трябва да обърнем по-конкретно внимание на храносмилателната система, на черния дроб, бъбреците, кръвоносната система, за да се стигне и до кожата.
Препоръките му са насочени към употреба на коприва, репей, мащерка, бъз, от минералите – магнезий и селен…
След по-строго разтоварване на организма, връщането към обичайния начин на живот и хранене трябва да става постепенно и внимателно .
Пролетта е особено подходящ момент за пречистване, защото това е и период, в който системите на организма за пречистване и хормонално регулиране се съживяват, убеждава още д-р Пашкулев. Освен това и слънцето вече се свързва не само със синтезиране на витамин D през кожата, а и с много други процеси. Времето е благоприятно за закалителни процедури и за дихателни упражнения.
Чуйте целия разговор с д-р Димитър Пашкулев от "Часът на здравето"В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..
През започналата 2025 г. общините са изправени пред три големи предизвикателства : 1. Изпълнението на проекти . Те са финансирани по три линии – от Инвестиционната програма, от Плана за възстановяване и устойчивост и от оперативните програми на ЕС. Предстои стартиране на програмата за селските райони; 2. Реформата в системата..
С настъпването на новата 2025 година една от основните храни на българската трапеза - хлябът, отчете ръст в цената си между 20 и 30 на сто. Като причина за ценовия скок се изтъква връщането на 20-те процента ДДС ставка, а според разчетите на Министерство на финансите става ясно, че завишаването на цената е с цел попълването на дупките в новият..
На 1 януари 2025 г. Полша пое председателството на Съвета на ЕС. Основен приоритет пред полското председателство ще е сигурността в Европа, каза пред Радио София посланикът на Република Полша в България Н. Пр. Мачей Шимански. "Хората искат да са сигурни от всякакви заплахи и искат да живеят добре“, посочи той. Н. Пр. Мачей Шимански..
Тя е на световно ниво във всичко, което прави – по талант, по перо, справя се добре и като драматуррг, тя е Елена Телбис – мултифункионален плеймейкър в изкуството. В нейната скромност тя не желае да я наричат драматург, редом с големите имена като Константин Илиев и Стефан Цанев, но дебютът й за спектакъла “Боклук“ печели награда в..
Липсата на приет бюджет и удължителен закон създава сериозни проблеми за небитовите потребители на електроенергия. Няма регламентиран механизъм за компенсиране на свръхвисоките цени, което води до значително напрежение сред предприятията, стана ясно на среща с медиите на работодателските организации и представители на синдикатите...
Трите партии ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН не са достатъчни, за да се стигне до редовно правителство. Нужна е подкрепа от четвърта политическа сила , но тук се отваря поле за спекулациите. Това коментира пред БНР-Радио София политологът Георги Киряков . "Досега най-добре щеше да е, ако всяка страна от преговорите направи отстъпка. Но това не..