Не винаги, обаче, можем сами да се справим с подобен тип предизвикателства, които, натрупвайки се, могат да влошат качеството ни на живот.
Понякога е нужен специалист, който да ни помогне да се справим с проблема, а един от най-приятните методи е хипнотерапията.
Това е един от многото методи в психотерапията и представлява лечение чрез хипноза, обяснява Калин Цанов, психолог, хипнотерапевт и председател на Българската асоциация по хипноза и хипнотерапия.
Методите в психотерапията могат да бъдат разделени на два вида.
Едните са закриващи, заравящи, сугестивни, каквато е хипнозата. Другите са разкриващи, разравящи, катарзисни, аналитични методи като психоанализата. Сугестивните методи са насочени към симптома, към проблема, а разкриващите – към травмата и първопричината.
Хипнотерапията е полезна при страхове, фобии, панически атаки, разстройства на съня, различни форми на зависимости. При зависимост от алкохол, цигари и хазарт, хипнозата може да бъде основен метод на лечение. При справяне със зависимост към психоактивни вещества, хипнозата може да бъде добър спомагателен метод. Помага и при вредни навици, полова дисфункция и нощно напикаване.
Хипнозата спада към бързите методи за позитивното повлияване, като ефектът може да се усети още след няколко терапевтични сесии. Изчезва ли, обаче, ефектът от терапията, когато спрем лечебния процес и могат ли да се появят други симптоми на мястото на вече изчистените?
Хипнотерапевтът Калин Цанов обяснява, че практиката показва, че няма такава опасност, а когато човек модифицира нещо във себе си, се чувства по-добре и цялостно се променя.Хипнозата, казва психологът, е най-вече работа с въображението, което лекува. Така страховете ни, които представляват негативни фантазии, се обръщат в позитивни, а още за този метод на лечение - чуйте в звуковия файл.
В рамките на програмата "Активни читалища", тази вечер кино "Влайкова" продължава инициативата "По три филма на трима големи", с прожекция на филма "Закъсняло пълнолуние" на режисьора Едуард Захариев. “Стремежът е да показваме в кино "Влайкова" филми, каквито то, като едно хубаво кино, заслужава. Да обучаваме младите хора, т.е. да им показваме какви..
Една книга има толкова послания, колкото читатели има, казва писателят Георги Б. Геров и допълва, че за него вътрешният свят винаги е бил по-интересен и той се опитва да постави акцент върху това. Отвъд спирка „Съвършена“ е първият роман на родения в Шумен писател, публикуван в края на миналата година от издателство „Жанет 45“. Писателят пише..
Във връзка със 140-ата годишнина от Съединението на България, фондация "Активна историческа карта" организира състезание за ученици на тема: "Начертай карта на България". Право на участие има всеки ученик от 1-ви до 12-и клас от българско училище (може и от чужбина). Крайният срок е удължен до 7 март, съобщи пред БНР-Радио София Николай..
Въпросът за нощния градски транспорт сякаш се подвига, за да се загърбят други важни, ключови теми в София – мръсния въздух, задръстванията, детските градини. Не става въпрос дали общественият транспорт на столицата е на печалба или не, но има съществен недостиг на шофьори в автотранспорта – близо 200 души. Работещите са натрупали труд 2-3..
На 28 януари (вторник), в район "Сердика" жителите на София могат да предадат събраните от домакинствата опасни отпадъци. Мобилният пункт ще бъде разположен на две места: - от 10.00 до 12.00 ч. на бул. "Княгиня Мария-Луиза", при районната администрация "Сердика" - от 13.00 до 15.00 ч. в кв. "Орландовци", на ул. "Железопътна", до читалището. От..
SPAM studios открива "Сцена СПАМ", която ще се помещава в емблематичната Зала "Академик" на Националния студентски дом на пл. "Народно събрание“ №10. Пространството ще бъде дом на иновативни театрални и културни събития, творчески срещи и инициативи за млади артисти, студенти и културни деятели. Новото пространство за култура и творчество ще вдъхновява..
На 16 януари 2025 г. в галерия „Мисията“ към Държавния културен институт официално бе открита международната изложба „Vibration. The fluid movement of a human body“ , с участието на трима художници – българинът Николай Делиянев , базиран в Рим, и италианските творци Франческо Патане и Тарим Татусик (Филипо де Лука). Събитието, което се реализира..