Днес през страната ще премине добре изразен студен атмосферен фронт. От запад на изток ще има краткотрайни, интензивни валежи от дъжд, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Значителни ще са количествата в централните, след обяд и привечер - в източните райони. На места в Югоизточна България валежите ще са придружени с гръмотевични бури, има условия за градушки.
След обяд в Северозападна България валежите ще спират и облачността ще се разкъсва. В Дунавската равнина ще духа умерен, временно силен вятър, който постепенно ще отслабва. В Източна България вятърът ще се ориентира от север-североизток и ще е умерен. Ще продължи да нахлува студен въздух.
Максималните температури ще са в широк интервал: от 11°-16° в Западна България до 23°-25° в югоизточните райони. През нощта срещу събота, с изключение на северозападните райони, валежите ще продължат, по-интензивни ще са в Източна България. Атмосферното налягане е по-ниско от средното за октомври, но ще се повишава.
Над Черноморието ще бъде облачно. Ще има валежи от дъжд, които след обяд и вечерта ще са интензивни и на места по южното крайбрежие ще са придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра. Ще духа умерен, по Северното Черноморие и временно силен, северозападен вятър, който през деня ще отслабва и ще се ориентира от север-североизток. Максималните температури на въздуха ще се задържат все още високи - между 18° и 23°. Температура на морската вода е 21°-22°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Над планините ще бъде облачно с валежи от дъжд, над 2000-2200 метра от сняг. Значителни валежи ще има в масивите от Централна и Източна България. Ще духа умерен, по високите и открити части силен югозападен вятър, който в масивите от Западна България ще постепенно ще се ориентира от северозапад. Температурите ще се понижават; максималната на височина 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра – около 5°
Над 60 търговски обекта в столицата са били глобени заради непочистен сняг и лед, съобщават от Столичния инспекторат. Почистването на тротоарите пред и около търговските обекти е задължение, което управата на обекта трябва да създаде и отговаря. Всички собственици и ползватели на имоти трябва да почистват тротоарите пред и около сградите от сняг и лед,..
Общинската избирателна комисия (ОИК) отстрани кмета на район "Слатина" Георги Илиев. След местните избори това е третият отстранен от ОИК районен кмет след Георги Кузмов ("Оборище") и Ясен Русев (район "Искър"). Причината е, че те са съдружници в търговски дружества. Според председателя на Столичния общински съвет Цветомир Петров..
Столичната община дава начало на конкурсната процедура за избор на нов главен архитект на София. Кандидатите за поста ще имат 14 дни - до 6 март, в които да подадат документите си за участие в конкурса. "Днес обявяваме началото на конкурса за нов главен архитект на София. Търсим професионалист, който разбира града, познава закона и знае как да..
Кола се е забила в автобусна спирка на столичния булевард "Г. М. Димитров". Инцидентът е станал около 12:30 часа. От Центъра за спешна помощ в столицата съобщиха за БНР, че на мястото са изпратени два медицински екипа. Пострадали са двама – 65-годишният водач на автомобила и мъж на около 50 години, който е бил на спирката – той е с..
На 16 март трябва да се проведат изборите за нов районен кмет на “Оборище”. От ГЕРБ-СДС няма да издига кандидат за участие в изборите за кмет на столичния район "Оборище". От БСП също няма да представят кандидат за поста. Отстраненият кмет Георги Кузмов обаче ще се кандидатира отново. Към момента длъжността се изпълнява от бившия зам.-кмет на района..
На 24 и 25 февруари, в София ще се проведе най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40. Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж". Фокусът на българското председателство на инициативата е свързан с партньорство между градовете в контекста на разширяването на Европейския..
Към настоящия момент са изпълнени около 90% o т предвидените дейности по ремонта на Театър София , уточняват от Столичната община по запитване от БНР-Радио София. Оставащите дейности включват цокъл по фасади, вертикална планировка, довършване на камерната зала (монтиране на трибуни и платформа за хора в неравностойно положение), довършване на..