Мрежата за женско предприемачество „Бизнес на високи токчета“ предприе инициатива „Бизнесът за по-чист въздух в София“. Пред БНР Диана Сивинова разказа повече за идеята:
„Въздухът е изключително мръсен. В световните класации се изкачваме на първо място. Бяхме на шесто, когато започнахме кампанията. Нашата идея е, че не може само да чакаме някой друг нещо да направи, а трябва обществото и бизнесът да бъде активен. Започваме с малки крачки като майки, които възпитават деца – решили сме, че трябва да започнем с една такава приятна кампания, свързана с коледните дръвчета, които не искаме да отиват в боклука на 2-3 януари, а да продължат да живеят и да пречистват въздуха в София“.
Бизнесът финансира коледни елхички в саксии. След това ще бъде направено изложение. След Нова година елхичките ще бъдат дарени на детски градини в район „Младост“ да ги засадят дечицата и да се грижат за тях във времето, допълни Сивинова.

Софийският университет "Свети Климент Охридски" е първенец в рейтинговата система на висшите училища в България за 2025 година. Той оглавява класациите в 22 професионални направления от общо 29, по които предлага обучение, обяви изпълнителният директор на "Отворено общество" Георги Стойчев. "Технически университет - София е първи в 6..
Докладът за новата структура на Столичната община тръгва за разглеждане в комисиите на общинския съвет и е предвидено да се гласува на 27 ноември. На заседанието миналия четвъртък общинските съветници не подкрепиха предложението на кмета Васил Терзиев, което той внася този път в разширен вариант. Според проекта всички щатни бройки от направление..
На 21 ноември 2025 г., петък, от 10.00 до 16.00 ч. в Научен комплекс 2 на Българската академия на науките (бул. "Цариградско шосе" №72, София) за първи път ще се проведе Ден на отворените врати, посветен на съвременните постижения на българската наука в областите физика, възобновяема енергия, електроника и астрономия. Денят на отворените врати ще премине..
Полицията залови двама автокрадци в столичния кв. "Надежда", непосредствено след като са откраднали кола. Става въпрос за планирана полицейска операция, която е стартирала миналата седмица, а мъжете са били следени. Единият е на на 57 години, а другият - на 51. "И двамата задържани са с богато криминално минало, свързано с кражби на автомобили",..
Финансовият министър Теменужка Петкова обяви правителствено решение от днес, с което 31 декември (сряда) и 2 януари (петък), са обявени еднократно за неработни дни: "Това всъщност се налага във връзка с необходимостта от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и нефинансовия сектор, свързани с въвеждане на..
МВР обяви, че благодарение на двама полицаи от Районното управление в Костинброд, 7 автобуса са спасени от пожара рано сутринта на паркинга на "Общински превози" в село Петърч. Пожар изпепели автобуси и микробуси на паркинг край Костинброд Няма пострадали хора. Все ще се изясняват причините за случилото се. На място са изгорели 4..
В Район "Подуяне" са изготвили програма за изграждане на локални паркинги в кварталите на територията на района, съобщи районният кмет Кристиян Христов във Фейсбук. Предвидени са над 600 нови, уредени паркоместа, разположени балансирано в целия район. "Подходът е мащабен и системен, и може да превърне "Подуяне" в лидер за цяла София по отношение на..