Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След повече от 3 десетилетия

Басейнът в 30-о училище „Братя Миладинови“ се пълни с вода и деца тази година

4
Басейнът не функционираше повече от 30 години
Снимка: Златина Йовкова

Един от най-модерните училищни басейни в София ще бъде готов през пролетта. Той се намира в 30-о Средно училище „Братя Миладинови“ в „Зона Б-5“ на район „Възраждане“, а изграждането му е факт, след като над 30 г. сградата, в която се помещава, тънеше в разруха. В новия басейн (22х12 метра) ще могат да плуват както учениците, така и деца от квартала.
Освен това, в училището се обновява и физкултурният салон.

Двете сгради в училищния двор дълги години пустееха и зееха като грозна язва в една от централните зони на София. Наред с това, сигурността на учениците също беше проблем, каза директорът на училището Атанаска Рейха.

Проектът за басейна е изключително тежък, коментира арх.Николай Диков - зам.-кмет по строителството в района. С изпълнението му ще бъде повишена и енергийната ефективност.

Между сградите, в които се помещават физкултурният салон и басейнът, ще има и зелена стена, въпреки че първоначалният замисъл е бил да има зелен покрив над басейна, допълни кметът на район „Възраждане“ Савина Савова.

През лятото тя ще има за задача да обнови и двора на училището с нови спортни съоръжения и игрища, уточни столичният кмет Йорданка Фандъкова.
Стойността на целия проект - двете сгради и района около тях, е 3 млн.лв.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

Още по темата

В басейна на столичното 30-о училище „Братя Миладинови“ отново ще се плува

Десетки години след като басейнът в 30-о средно училище „Братя Миладинови“ в Зона Б-5 беше занемарен и неизползваем, ръководството на район „Възраждане“ успя да защити проект, който чрез решение на Столичния общински съвет получи и финансиране...

публикувано на 24.07.19 в 11:29
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пирдоп е малък град, богат на личности

Днес предаването гостува на община Пирдоп, където от днес се провеждат „Влайкови дни“.  Дългогодишна традицияе през месец май в Пирдоп да се организират културните празници на града.  Богатата културна програма ще бъде представена от 11 до 24 май...

публикувано на 11.05.25 в 10:19
Стефан Спасов

Софийски разкази - Стефан Спасов за “Забравената цивилизация“

Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на  Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах...

публикувано на 10.05.25 в 16:00
Йерусалим днес

Историята оживява - Хаджиите от Банско, част първа

Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”:..

публикувано на 10.05.25 в 15:00
Мария Сутич

Адресите на любовта – Мария Сутич, жена-войн от Хвърковатата чета

Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич,..

публикувано на 10.05.25 в 14:00
Мария Бакалова и Елена Телбис

Силата да продължим след смъртта

„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа..

публикувано на 10.05.25 в 11:23
Наско Стаменов

Въпросът е "колко", не толкова "какво"

Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек..

публикувано на 10.05.25 в 10:51
Албена Попова и Северина Митева

Всички гледни точки в среда на доверие

Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка..

публикувано на 10.05.25 в 09:54