Самоизолацията се превръща в голям стрес за хората и истински тест за отношенията. Как да намалим страстите и да избегнем противоречията, съветва практикуващият психолог Наталия Инченко.
Принудителната близост без възможност за напускане или уединение може да бъде труден тест за връзка, особено като се има предвид общото напрежение и високото ниво на стрес поради ситуацията с вируса. Това се превръща в особено голямо изпитание за младоженците, двойките с малки деца и тези, в чиято връзка вече има проблеми.
Има три основни правила за избягване на криза, обясни Инченко:
"Първото правило е да намерите начини да пренасочите вниманието си от партньора към нещо друго. В обикновения живот имаме работа, пазаруване, ходене на гости. В условията на изолация обичайните методи не са налични, трябва да намерите нови. Може да бъде онлайн обучение, което отдавна сте искали да преминете, но не сте имали достатъчно време, домакински работи, виртуални обиколки на световни музеи, онлайн представления или книги.“
Второто правило е да осигурите място за себе си, това свежда до минимум рисковете от конфликт.
"В условия на изолация е необходимо да се разберете с любимия човек относно правилото в определено време да имате пауза в общуването, за да сте сами. Няма значение дали ще бъдете в кухнята или в лоджия. Основното е никой да не ви притеснява там и да сте сами със себе си", каза психологът.
Третото правило е да намерите общо хоби или дейност:
"Трябва да има общ интерес, където партньорите ще бъдат емоционално ангажирани и ще се сближат. Това може да бъде всичко - съвместно гледане на филм или приготвяне на храна".
Средата на седмицата и водещата на "Форум" поднесоха пред коментаторите Адриана Диканчева и Никола Атанасов следните теми: На днешната първа задължителна матура по български език и литература над 48 хиляди 12-окласниците (след теста) избираха между интерпретативно съчинение на тема "Разум и чувства" по повестта "Крадецът на праскови"..
В Плевен тържествено беше открит Шестият международен конкурс за млади оперни певци “Гена Димитрова“. Конкурсът се провежда в периода 19 - 22 май 2025 година. Организира се от Плевенската филхармония, с подкрепата на Община Плевен, под патронажа на Министерство на културата. Престижният конкурсен форум беше открит в зала “Музикална слава на Плевен” в..
В най-голямата в страната Клиника по неонатология в СБАЛАГ "Майчин дом" предстои към Интензивното отделение да се обособи Сектор за кенгуру-грижа . Целта е да се подобри грижата за преждевременно родените и да се осигури активно участие на семействата на малките пациенти. Кенгуру-грижата е метод , въведен преди почти 50 години и то в..
От рок към поп-денс се трансформира култовата песен на Б.Т.Р. "Защо". Славчо Николов от рок групата дава идеята на момичетата от трио "Вива" да направят кавър версия на тяхната песен от 2014-та. Двамата, с Алекс Нушев работят по аранжимента и ето, че песента вече има своята денс версия. "Нашата цел беше да е песента на Б.Т.Р., но да си е с..
На 24-ти април започва "Училище за отговорни инфлуенсъри" - първата в България образователна платформа за обучение и сертифициране на създатели на съдържание. Основната цел на платформата е да обучава и сертифицира създатели на съдържание, като насърчава по-осъзната, етична и безопасна онлайн комуникация. Програмата е създадена в отговор на..
Увеличаване на здравните вноски и/или допълнително здравно осигуряване ; ефективен контрол върху разходите – това бе едно от 10-те предложения за приоритети в здравеопазването, които направи Българската болнична асоциация (ББА). Средствата в този сектор от години са недостатъчни. Част от тях не се разходват правилно. " Нека има контрол на..
Гьоте-институт България отново поставя акцент върху фотографското изкуство в своята културна програма, със специална авторска поредица от лекции „Азбучници на войната и мира“. Лекциите проследяват германската фотография преди и след Втората световна война . Лекциите са продължение на инициатива, започнала още през миналата година. “Аз поемам..