Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Силата на прополис срещу Covid-19

Снимка: Pixabay

За да се предпазите от вируси, в това число и от коронавирус, всички средства са добри, дори ако говорим за народна медицина.

Все още няма лек за коронавирус, но има начини за намаляване на риска от инфекция. Covid-19, като всеки друг вирус, атакува имунитета на човека. Сред средствата, които укрепват имунната система, на първо място е прополисовата тинктура, смята кардиологът Владимир Хорошев, съобщава БГНЕС.

"Има добри и силни имуностимулиращи лекарства. Бих препоръчал на хората да използват прополисова тинктура по време на пандемията от коронавирус. Тази тинктура има отличен ефект върху имунната система. Прополисът стимулира нейната активност и по този начин намалява рисковете от заразяване", каза Хорошев.

Тинктурата от прополис може да се закупи готова от аптеката или при пчелари. Лекарят заяви, че можем да я приготвим и сами у дома. "Водна или алкохолна тинктура е лесна за приготвяне. Можете да направите тинктура, като използвате медицински спирт от 70 градуса. Ако нямате такъв, тогава можете да използвате обикновена водка. Прополисът се настъргва на ренде и се накисва в спирта или водката, като се оставя да постои за няколко часа. В зависимост от дозата прополис получавате 10-15 или 20 процента тинктура".

Важно е да запомните, че прополисовата тинктура не лекува вируси и заболявания, а само укрепва имунната система, което помага на организма сам да се справи по-безпроблемно с инфекцията.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ЕСПЧ потвърждава, че Столичната община е действала законосъобразно в "Захарна фабрика"

На 10 юли 2025 г. Европейският съд по правата на човека (ЕСПЧ) отмени наложените привременни мерки по чл. 39 от Правилника на Съда, постановени по жалбата "Илиева и други срещу България" (№ 11201/25), във връзка с премахването на незаконни постройки в столичния квартал "Захарна фабрика". Съдът също така прекрати приоритетното разглеждане на жалбата..

публикувано на 14.07.25 в 16:42

Нощен транспорт ще обслужва летището в София от тази вечер

От тази вечер нощни автобуси ще обслужват Летище "Васил Левски" в София, съобщават от Центъра за градска мобилност. За целта се променя маршрута на превозните средства, които се движат по линия N4. Маршрутът се удължава до двата терминала на летището, след което ще продължи към ж.к. "Дружба", с което се гарантира денонощно транспортно..

публикувано на 14.07.25 в 14:25

Две седмици мият централния столичен район "Средец"

От 15 до 27 юли т.г. ще се мият улици, площади, тротоари и алеи на територията на район "Средец", съобщават от Столичния инспекторат. В посочения период от 07.30 ч. до 16.30 ч . улиците, по които ще се мие, ще бъдат затворени за придвижване, паркиране и престой на автомобили. Организацията за изпълнението на дейността е координирана с..

публикувано на 14.07.25 в 12:18
Снимката е илюстративна

Служители в държавните горски и ловни стопанства блокират АМ "Тракия"

Работници и служители в държавните горски и ловни стопанства излизат на протест днес от 10:00 часа на автомагистрала "Тракия" при километър 119 в посока София, съобщи за Радио Стара Загора Константин Чолаков, председател на Федерацията на синдикалните организации от горското стопанство и дървопреработващата промишленост при КНСБ. По думите му плановете..

публикувано на 14.07.25 в 09:32

България е световен шампион по волейбол за девойки до 19 години

България е новият световен шампион по волейбол за девойки до 19 години, след като на финала на първенството в Осиек (Хърватия) детронира досегашните първенци от САЩ с 3:1 гейма (21:25, 25:16, 25:17, 29:27). Така отборът на България след като спечели Европейската титла в тази възраст, вече е на световния връх при девойките, съобщи БТА. Двата отбора..

публикувано на 14.07.25 в 07:25

Нови ремонти бавят движението по АМ “Струма”

През следващата седмица – на 14 и 15 юли, ще бъдат извършени краткотрайни ремонтни работи по пътната настилка на АМ „Струма" в участъка между 58-ми и 78-ми км на територията на област Кюстендил, съобщават от АПИ. На 14 юли от 8 ч. до 19 часа трафикът на превозните средства в посока София ще се осъществява в аварийната лента. Ще бъде ограничено..

публикувано на 11.07.25 в 17:03

Съвместно регионално учение при ПТП проведоха в Радомир

Съвместно регионално учение за ефективна и адекватна реакция при пътнотранспортни произшествия се проведе в Радомир. Разиграна бе симулация на тежка катастрофа с пострадали между два автомобила. Пътният инцидент бе предизвикан от дете с тротинетка, излязло по невнимание на пътното платно. Учението бе организирано от Областната администрация Перник с..

публикувано на 11.07.25 в 14:41