По този повод, проектът Пукльовците и Българската фондация Биоразнообразие организират четири виртуални турнира, с които да представят важни теми за опазването на застрашените видове в България сред най-малките.Формалният повод е Световният месец на биоразнообразието, както и Международния ден на биологичното разнообразие - 22 май.
Всеки виртуален турнир е насочен към конкретен застрашени вид в България. Поради извънредната ситуация, турнирите ще се проведат онлайн като всеки, който има интерес към темата, може да се включи.
Във виртуалните турнири няма да има победител, а всички малчугани ще се обединят зад общата кауза – да опазим разнообразието от животински видове в нашата страна.
Дните, в които децата до ІV клас могат да обединят усилия за спасяването на различни животни и растения, са 21 и 27 май и 4 юни. Трябва само да се регистрират предварително онлайн.
Настоящият проект е само част от заниманията, които организират Пукльовците вече две години. Те са популярни сред малки и големи с дигиталните образователни игри, които помагат на децата да се научат да работят в екип. Те се играят в училище, на таблет, в отбори и са базирани на учебния материал по математика и български език от І до ІV клас.
Заедно с героите в играта, децата решават различни екологични проблеми, свързани с теми като като замърсяването на въздуха, разделното събиране на отпадъци, толерантността. По този начин малчуганите се учат да им „пука“ за другите и за света около тях. Затова и проектът носи това име, но и защото героите, в старанието си да решат въпросния казус, в даден момент се "пукат".
Проектът е създаден от родители, с цел да подобрят познанията и общата култура на децата си дори и когато не са на училище, а заниманията се изготвят със съдействието на специалисти по начална педагогика от Софийския университет.
Най--близкият турнир - на 21 май, е в помощ на елените в България.
На 15 април коментаторите на "Форум" се спряха и разсъждаваха по следните тематични насоки: От мусаката в менюто кой яде картофите и кой – месото ? От влизането на България в Европейския съюз досега заплатите са се увеличили 7 пъти. Инфлацията е "100 и нещо процента". "Дръпнахме", доближихме се до другите европейски страни . Купуваме не (само)..
В края на миналата година стана ясно, че близо 120 000 души на възраст до 30 години в България имат задължения към частни съдебни изпълнители. Най-засегнатата група са младите между 25 и 30 години, където дълговете са близо 80 000. Сред основните причини са необмислени потребителски кредити, вземани за луксозни покупки, телефони, почивки и..
В галерия “Уран“ е подредена изложбата с картини на художника Васил Стоилов. За предисторията на експозицията и какво могат да видят посетителите й, разказа пред Радио София, Лаврен Петров. “Предисторията е почти четиригодишна. Толкова време ни отне да съберем картините на Васил Стоилов за настоящата изложба. Преди 7-8 години..
От 1 юни 2025 година вече няма да говорим за загубена трудова книжка, защото влиза в сила нейният дигитален вариант, който се съхранява от Националната агенция по приходите (НАП). " Единният електронен трудов запис (ЕЕТЗ ) ще обединява два сега съществуващи регистъра – индивидуалните трудови книжки и уведомленията, подавани от..
Тестовете за измерване на средна скорост с тол системата продължават до края на май. Те се провеждат от миналия четвъртък, а мярката е планирано да влезе в сила най-рано през лятото. Колко ще са камерите на пътя и къде ще измерват средната скорост, а глобите? Резултатите показват, че по 10-километровата отсечка на Северната тангента..
"Никога не сме били по-близо до еврозоната от момента, в който се намираме сега. Смея да твърдя, че България е готова." Това каза министърът на финансите Теменужка Петкова по време на работна закуска "Финансова политика и конкурентоспособност на българската икономика", организирана от Американската търговска камара (АТК) в България и..