Някои от най-впечатляващите восъчни фигури на световни лидери, на членове на британското кралско семейство и на звезди от шоубизнеса са изложени пред Музея на мадам Тюсо в навечерието на отварянето му за посетители, съобщи ТАСС.
Галерията затвори на 20 март т.г. заради пандемията и от 1 август отново приема посетители.
Посрещат ги подредени на опашка според правилата за социална дистанция фигурите на кралица Елизабет Втора, британския премиер Борис Джонсън със защитна маска на лицето, следван от певицата Тейлър Суифт, кралският внук принц Хари и съпругата му Меган, които се оттеглиха от официалните си кралски ангажименти тази пролет.
След тях е фигурата на президента на САЩ Доналд Тръмп с черна защитна маска на лицето, следван от други знаменитости.
"Призоваваме гостите на слагат маските на лицата си още при входа в сградата", каза управляващият директор на галерията Тим Уотърс. Броят посетители също ще бъде намален заради изискването за спазване на дистанция.
Най-известният музей на восъчни фигури в света е създаден в британската столица през 1835 г. от скулпторката от Елзас Мари Тюсо. Музеят има 23 филиала в различни градове и континенти по света, сред които са Амстердам, Банкок, Пекин, Берлин, Лас Вегас, Сеул, Холивуд, Хонконг, Ню Йорк, Прага, Шанхай, Сингапур, Сидни, Виена, Токио.
Адв. Иван Демерджиев е с приза "Кантора на годината": "Много по-ценно е да получиш колективна награда, отколкото индивидуална. За съжаление има опити да бъде превзета и адвокатурата. Тя често е последна преграда. Политическата криза изглежда като фарс за сметка на хората. Ситуацията в Парламента отслабва държавата. Промените в Конституцията показаха..
Нина-Никол Хамилтън и Зий Ребело за поредна година организират Националните правосъдни награди и Благотворителния бал на юристите: "Делото на годината е изцяло про боно. За пръв път имаме сделка на годината, която е сред най-големите в Европа, милиард и половина. За пръв път имахме и категория за ЧСИ. Благодаря от сърце на художниците, които..
Поли Кинова е дизайнер, носител на приза Златна игла, с дългогодишно отношение към Благотворителния бал на юристите: "Преди повече от 20 г. започнах да експериментирам с материи. Осъзнах, че модата изразява емоции и това е начинът да комуникирам със света. Работата на дизайнера е креативна, но има неизвестност и несигурност, които са част от..
Кои са наградените в 12-те Национални награди за правосъдие „Темида – цената на истината“? Каква е мисията на благотворителния бал на юристите тази година. Говорим за предизвикателствата пред юридическата гилдия в България. В първия час на Радиокафе разговаряме с адв. Христиан Митев – носител на приза "Адвокат в медиите": "Тази година имаше..
Юбилейна изложба на ректора на Националната художествена академия проф. Георги Янков със заглание „Нео Ренесанс“ може да бъде видяна в столичната галерия „Райко Алексиев“. Инсталации, плакати и нови произведения от художника са включени в експозицията. Повече за нея и за изкуството ще чуем от самия Георги Янков: "В изкуството времето е..
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..