Онлайн обучението може да бъде от полза на учениците и студентите, но докторантите трябва да използват учебната база и най-вече библиотеката. Достъп обаче до тях обаче няма и докторантите са принудени да учат и пишат своите дисертации на други места. Това обясни пред Радио София Виктория Алберт - докторантка в Богословския факултет на "Софийския университет".
Въпросът, който се повдига е: Къде да се намери литературата, която им е нужна за подготовката, но не е налична другаде освен в съответната факултетска библиотека.
От Богословския факултет заявиха, че по заповед на министъра не допускат никого до базата на факултета, включително до библиотеката. Право да влизат имат само хора от администрацията.
Още от самото въвеждане на онлайн обучението, беше отчетенто е о, че съществуват специалности, които изискват практична подготовка. Както е медицината.
Преди дни Мирослав Върбев - студент в 5-и курс в Медицинския университет - София и част от Асоциацията на студентите медици в България, пусна в социалните мрежи пост, който предизвика голям обществен отзвук (над 3400 харесвания, 1100 споделяния и 85 коментара). В него той разкритикува това, че студентите по медицина минават към онлайн обучение, което е сигурен спад в качеството на преподаване, но "молят" доброволно да отидат да помагат в Ковид отделенията.
„Няма как по телефон или лаптоп да ни преподават хирургия“, категоричен е Мирослав Върбев в разговор за Радио София. И споделя основателното си съмнение дали онлайн обучението ще му даде нужните знания и умения за справяне по гранични специалности.
А какво правят студентите в свободно време, което им оставя онлайн обучението?
Михаил Митев се разходи из улиците на Студентски град, за да пита лично студентите дали се събират по кафенета, каква натовареност изпитват от онлайн обучението и смятат ли, че то предотвратява събирането на повече хора.
На 1 юли в едно от местата за културни събития в столицата, любителите на съвременна българска поезия, имаха възможност да се съберат и да слушат нови и вдъхновяващи стихове. Поезията не е нишово изкуство, но е по-бутикова и публиката на поезията не е съизмерима с тази на прозата, но снощи хората опровергаха това. “На сцената излязохме 21 поета от..
Статистиката за пътната безопасност у нас е повече от тревожна. Според данни на ИПБ, от началото на годината са загинали 10 деца вследствие ПТП, което е пет пъти повече отколкото за същия период на миналата година. Ранените деца също са повече (553 срещу 514). Повечето загинали деца (7 от 10) са били пътници в превозни средства, а..
“Продължаваме промяната” понесоха поредица от удари на общинско ниво и оставката на Кирил Петков е само продължение на тези събития. “Общинската политика също е политика, особено когато става въпрос за политиката на столичния град”. “Очевидно тече кампания на властта срещу тях, както те самите определиха”, казва политологът. В същото време, според него,..
Столичната община започна обновяване на пътната маркировка в града, с акцент върху пешеходните пътеки, улиците и булевардите. Дейностите са стартирали от основните булеварди и най-натоварените пешеходни пътеки, уточниха от Столичната община. Вече има положена маркировка на булевардите "Цар Освободител", "Христо Ботев", "Скобелев", част от..
Георги Арнаудов е безспорно един от най-изпълняваните съвременни български композитори и у нас, и по света. Един от най-интригуващите и търсещите. От тези, който проглеждат отвъд видимото, под повърхността. Логично, той е и композитор във фокус на тазгодишното издание на Международния музикален фестивал "Софийски музикални седмици“. И тази вечер от..
Картите за пътуване на над 400 000 клиенти столичния градски транспорт са безплатно и автоматично удължени, спрямо периода на валидност на техния превозен документ по време на синдикалния протест, възпрепятствал възможността им за пътуване с наземния градски транспорт в интервала 14-19 май 2025 г., съобщават от Центъра за градска мобилност(ЦГМ)...
Среща на тема "Потенциална опасност от свлачищни процеси в котлована на рудника" ще се проведе днес, 2 юли от 17:30 ч. в районната администрация на район "Кремиковци". Във връзка с важността на темата е предвидена и втора среща на 7 юли (понеделник) от 18:00 ч. в заседателната зала на НЧ “Светлина 1906“, кв. „Кремиковци“. От районната..