Няма какво да направим, освен да се съобразим с регулатора, в случая с решението на Националния оперативен щаб за противодействие на коронавирусната епидемия. Надявам се решенията да се вземат на базата на данни, с които ние не разполагаме.
Това коментира пред Радио София Дарин Стойков, собственик на заведение, което беше затворено, както много други:
„Много неща се промениха за тези месеци с Covid-19, вече знаем имената на малкото останала ни клиенти, дори и на кучетата им. Няма ги туристите, няма ги случайните посетители. Много неща се наложи да променяме, включително доставчици и предложения в менюто, оптимизирахме всичко, което можеше.“
Според шеф Дарин Стойков от доста време държавата играе на котка и мишка с хората от ресторантьорския бранш, от нейна страна „има тояга, а няма морков“. Той даде и конкретни примери с наредби и изисквания, които невинаги са били нужни, а понякога са изпълнявани, а не са влизали в сила. От друга страна много от заплатите в бранша са нереално ниски. Някои, които не са крили оборот, сега могат да се възползват от помощите, които правителството предлага.
Стойков отбеляза, че когато има компенсации, те обикновено са мизерни или закъсняват. Но изтъкна, че ако се отворят заведенията, молове и кина, ще стане както през ноември – с по 3000 заразени на ден, „ще се стигне до натоварване на здравната система. В името на какво? На приходи“.
Трудностите могат и трябва да мобилизират – това трябва да ни е урокът от тази криза, подчерта Дарин Стойков.
С него разговаря Катя Василева.Българската асоциация на ритейл центровете е удовлетворена от решението на правителството за отваряне на големите търговски центрове от 1 февруари, но е доста закъсняло, защото очакването е било това да стане през декември - най-важният месец в годината..
Сдружението на заведенията както и представители на различни асоциации на ресторантьорския бранш организираха протест пред Министерския съвет под мотото „Марш на свободата”. Според Българската асоциация на заведенията фалитите вече са около 30%, като с..
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи..
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ)..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се,..