Не може да поставим знак на равенство между любовта и брака. Ако не сте готови за скуката и рутината, по-добре си останете гаджета.
С тези думи в студиото на Радио София психологът Ина Антонова напомни друга известна фраза – „Не убивайте любовта с брак“, с което потвърди, че тя не е само шега, а в нея има истина.
„Не разбираме брака като институция. Това не е сливане на две половинки, а обединение на усилията на две индивидуалности. Бракът не е отживелица, но той е поемане на отговорността да бъдем до някого в добро и зло“, отбеляза Антонова.
По думите й, за да се намали броят на разводите, хората трябва да се вземат не толкова млади, а и с малко разум. От друга страна, като напреднат годините, не ни се занимава с това, да превъзпитаваме някого. А бракът е опит „да направим човека до нас удобен за себе си“.
Според психолога хората, които живеят на семейни начала, имат имагинерна свобода. Отговорността за другия, както и за децата, обаче е не по-малка.
Бракът не е ритуал, не е подпис или договор, а обвързаност, заедност. Градене на нещо общо, съвместно.
„Когато идеята за една връзка е просто да не сме сами (самотни), ние всъщност не сключваме съюз с партньора, а със себе си. За една добра вразка е нужен здравословен егоизъм“, отбеляза Ина Антонова.
С нея разговаря Катя Василева.
Дори в пандемия, младите хора не са спрели да се женят. Това, което е по-характерно за пандемията, е че се прехвърлят от дата в дата, с надеждата, че пандемията ще премине и ще могат да направят голяма сватба. Нашите младоженци не ги спира..
Драстично е намалял броят на църковните бракове по време на пандемията. Това заяви в ефира на Радио София протойерей Ангел Ангелов от столичния храм “Св. София”. “ Коренно се промени всичко в църквата . В момента нямаме нито толкова венчания, нито..
Благотворителен турнир “Футбол за невидимите деца” набира средства за спортно-социалната програма на фондация „Конкордия - България“. Турнирът ще се проведе тази година за четвърти път. “Това е нашият благотворителен турнир за отбори от различни..
Тази година Световният ден за борба с астмата ще бъде отбелязан на 6-и май. По този повод водещи специалисти у нас насочват вниманието към грижата за пациентите с тежка астма - прогресиращо, хронично заболяване, което може да бъде животозастрашаващо...
След няколко научно-популярни книги Ирена Григорова написа и издаде роман. Определят "Последното предсказание" като българско фентъзи, но ако се съди по отзивите – или жанрът е много харесван, или книгата е написана увлекателно...
Управляващите задължават пет ведомства да напишат пътна карта за нов пенсионен модел, което трябва да доведе до оздравяване и предвидимост в пенсионната система. “Надявам се, че това няма да е мащабна реформа на пенсионната система, а ще бъде..
Пред опасността да не се състои, извънредното заседание на Столичния общински съвет за промяна в състава на Съвета на директорите на “Метрополитен“ и обявяване на публичен подбор за избор на нови членове, все пак се проведе днес. След продължили няколко..
Многократно и по много поводи говорим за вредата от заниманията на децата с екранни устройства (дори за забрана в клас), за повече игри на открито или поне разходки или спорт, но дали родителите достатъчно насърчават синове и дъщери за това...
През 2024 г. на отчет в детските педагогически стаи в страната са водени 8 430 малолетни и непълнолетни лица за извършени от тях противообществени прояви и престъпления. В сравнение с 2023 г. броят им намалява с 90, или с 1.1%, става ясно от националната..