Добрият външен вид зависи най-вече от здравословния начин на живот, който е комбинация от правилно хранене и подходящо движение. Въпреки това има неподозирани детайли в ежедневието ни, които могат да попречат на добрия външен вид и дори да предизвика преждевременно стареене.
Памучните възглавници
Според дерматолозите една от причините за появата на бръчки по лицето са памучните калъфки за възглавници. По време на сън лицето ни се търка във възглавницата и кожата се изкривява в неестествени позиции.
Копринените калъфки за възглавници могат да решат проблема. Кожата няма да се придържа към гладката материя и освен това ще диша, тъй като коприната има по-добра въздушната пропускливост.
Гумени ръкавици
Всеки знае, че трябва да се използват гумени ръкавици, при работа с почистващи препарати. Мнозина обаче пренебрегват това правило и мият чиниите с голи ръце.
Многобройни проучвания отдавна са доказали, че препаратите изсушават кожата, като унищожават липидната й бариера, което я кара да се напуква с течение на времето и да старее преждевременно.
Микровълнова печка
Домакинските микровълнови фурни не са вредни за хората. Но само при условие, че са изправни. Според изследване на Световната здравна организация повредата или замърсяването на инструмента може да доведе до изтичане на микровълни. На първо място, трябва да наблюдавате механизма за заключване на вратата.
Нагреватели и радиатори
През студения сезон нивото на влажност в домовете ни може да спадне до 20%, което съответства на това да сме в пустинята. Всичко е по вина на отоплението и евтините нагреватели - те изсушават въздуха много.
Според експертите подобни състояния допринасят за бързата поява на бръчки. За да предотвратите това, използвайте овлажнител, когато е възможно.
Екраните в дома ни
Вредни лъчи се произвеждат от екраните на нашите смартфони, компютри, телевизори и други устройства. Според дерматолозите синята светлина, излъчвана от тях, може да накара кожата ни да остарее по-бързо.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...