„Знаем, че щастливите хора са и по-здрави, и по-продуктивни. Пандемията ни накара да акцентираме върху значението на свежия въздух и на контакта с хората, които обичаме. Haшaтa цeл e дa смекчим гpaницaтa мeждy cпoдeлeнoтo и личнoтo пpocтpaнcтвo, мeждy paбoтнaтa и дoмaшнaтa cpeдa, дa пpeвъpнeм oбщитe чacти в oбитaeми, yютни, нaпoмнящи пoвeчe нa дoмa пpocтpaнcтвa“, сподели пред Радио София Виктория Илиева, криейтив директор VIArchitects, автор на идейния интериорни проекти с реализирана концепция Living Room.
Тя акцентира върху тенденцията за създаване на гъвкавост на работното място.
Още неизвестно колко време ще се работи от вкъщи или ще се редува служебният с хоум-офиса. Необходимо е да се осигурява дистанция и същевременно да не се губи комуникативността между работните станции.
„Living Room е концепция за свързаност и общност, без да се пренебрегва комфорта. Хората преди бяха наредени като на конвейер, макар и на бюра с компютри. Трендът вече е друг“, допълни арх. Илиева. – „Хората в офиса искат да се видят с колеги, да общуват, да се вдъхновят и да работят заедно върху нови идеи.“
Друга тенденция е навлизането на домашни елементи в офисния интериор.
Целта на повечето добри работодатели е да създадат условия, с които да привлекат служителите си отново на традиционното си място. В офиса „да се чувстват като у дома си“.
Това дава шанс и за разчупване, за разнообразие в цветовете и интериорните компоненти, за добавяне на зелени елементи във или вън от помещенията, обръща се внимание на постелките, на удобството за сядане, допълни Виктория Илиева.
С нея разговаря Катя Василева.
"Разговор с психолог. Разбиране и преработка на детските емоции" - е акцентът на организираната тематична среща от Фондация "За нашите деца", която ще се проведе на 22 ноември с родители на деца от 0 до 7 години. Детето показва своите емоции още в утробата на майката, без да има представа и да осъзнава какви са те, това разказа в..
Макар днес да живеем значително по-дълго от нашите предци, основните причини за смъртност остават все същите социално-значими заболявания - сърдечно-съдови, невродегенеративни и метаболитни нарушения. “Когато говорим за анализ на един сложен процес, какъвто е биологичното остаряване, на клетките, тъканите, органите на човешкото тяло и на всички..
Отбелязваме Световната седмица за повишаване осведомеността за правилната употреба на антибиотици. През тази година темата е: “Антимикробната резистентност е невидима, аз не съм“ и има за цел да повиши осведомеността за въздействието на антимикробната резистентност върху живота на хората, като поставя пациентите в центъра на дискусията. Прекомерната и..
Българският фонд за жените отбелазва своите 20 години, 20 години подкрепа за правата на жените в България. Фондът е основан през 2004година от Станимира Хаджичитова и нейни съмишленички. Международната конференция “Феминизмът е за всички“ събра на 14 ноември представители на организации, подкрепени от Българския фонд за жените (БФЖ),..
Фондация за достъп до права (FAR) се присъедини към 29 организации, за да предупреди, че Пактът на ЕС за миграцията и убежището рискува да не успее да защити непридружените деца на границите на Европа. Въпреки че Пактът на ЕС включва редица гаранции за защита на непридружените деца, на практика той вероятно ще изложи децата на още по-големи рискове...
"Мълчанието на майките" е дългоочакваното продължение на криминалната поредица за инспектор Елена Бланко, от испанската литературна сензация Кармен Мола. Също както в предишните три книги – „Кървавата годеница“, "Пурпурната мрежа“ и "Годината на свинята“, историята е едновременно ужасяваща и съкрушаваща. Преводът и този път е на Анелия..
Даниела Белчева е от Варна, живяла е и е работила в Скандинавските страни и откакто си е в България създава фина, елегантна и стилна музика, най-вече на територията на джаза, но не само. За нея 2024 година преминава под знака на третия й албум “Naïve”. Той беше представен в съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“,..