„Всеки път, когато отивах в някоя държава имах намерение да се установя за по-дълго и всеки път се връщах”, казва Юлия Димитрова.
Тя е страстен любител на пътешествията и най-вече приключенията. От двуезично семейство е и вероятно затова е посветила образованието и голяма част от живота си на изучаването на чужди езици и култури. Тази нейна страст я е отвела на много различни места по света и за по-дълго - в 4 държави – САЩ, Великобритания, Белгия и Финландия.
През 2012 година се връща окончателно в България и става учител на „Заедно в час“. За 3-те години в училище преподава на 180 деца от 6 до 14 години и е класен ръководител на 32 от тях. През 2015-а попада на обявата за перфектната за нея работа – да бъде супергерой в Тук-Там. Оттогава ролите ѝ в екипа са преминали през няколко измерения, срещнала е страшно много интересни хора, научила е какво ли не, но мотивацията си е все същата - смисълът от всички усилия, липсата на рутина, поводите за гордост и, не на последно място, чувството за хумор на екипа.
„Явно пътувало ми се е, но не за да емигрирам“, добавя Юлия с усмивка. И вади безспорен аргумент: когато си някъде, през отпуската бързаш да се върнеш при близките си, а тук си при близките и във ваканцията можеш да пътуваш и опознаваш нови земи и култури. Пък и много си харесва работата.
В Тук-Там първо говорели за завръщането на българите, сега акцентът е в мигриращия млад човек. Мобилността е вече много характерен елемент от съвремието.
Мисията на организацията днес вече е да свързва българите по(от) света - чрез проекти и инициативи, чрез платформата й.
Юлия Димитрова разказа и за актуалната привлекателна инициатива за младите хора – „Иди, учи и се върни“ и възможността да се спечели стипендия за учене.
Както е традицията, в рубриката участва и артист, който, слушайки разговора, визуализира асоциациите си. Днес това е Анелия Пашова.
Творческият й псевдоним на художничката е АPASH illustartion.
Завършила е магистратура в НХА София, специалност Илюстрация и членува в ДАФНИ / Дружество на анималисти, флористи и научни илюстратори/. Има зад гърба си 5 издадени книги, две от които авторски. Като художник на свободна практика развива своя марка продукти с анималистични рисунки.
В галерията на магазин GIFTED до 15 юни може да се разгледа съвсем скоро откритата й изложба със скицници.
Разгледайте потече тук.
И чуйте разговора с Юлия Димитрова и Анелия Пашова-АPASH.
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..
За премиерата на „Сън в лятна нощ“ на 29 и 30 април в Младежкия театър „Николай Бинев“ разговаряме с р ежисьора Диана Добрева. Тя се обръща към този текст след като е поставила много трагедии и сега е дошло време за една комедия. Но не коя да е, а именно този най-обичан текст на Уилям Шекспир. Мястото на действието, по пиеса, е гората. В тази..
Ако психодраматистите бяха рекламисти – събитие от Българско Дружество по Психодрама и Групова Терапия, представено ни от Богдана Златева - дипломиран психодрама асистент към Д.Е.А.: "До голяма степен изграждането на лична марка е резултат на среща с другия. Стратегическата комуникация следва формата и структурата, с която се появяваме. Но се..
Kой всъщност е автор на генерираното от AI съдържание - интервю с адвокат Траян Косев: "Целият свят се вълнува от отговора на този въпрос. Редно е първо да се запитаме какво се закриля от авторското право? У нас творчеството е свързано с физически лица. "Творческата" дейност на машината не е такава. В САЩ патентното ведомство слага разделителен..
На 23 април в галерия "Еритаж" бе открита изложбата "Пътуване във времето" на Мастро Стойчо Зерлиев. Това е негова юбилейна изложба (80г.), която представя картини от почти целия му творчески път. "Това обхваща един дълъг период от моя живот. Още от завършване на художествена академия, а преди това имам и от завършване на художествена гимназия..