Ендобиогенната медицина е глобален подход към човешкото тяло.
Твърди се, че това направление в холистичната медицина е на път да сътвори истинска революция, справяйки се с „нелечими” болести като рак и автоимунни заболявания.
Названието произлиза от endo - вътре, bio - живот, и genie - способността на тялото да се регулира. Създадена е преди 40 години от френския лекар Кристиан Дурафур. Във фокуса ѝ са нервната система и ендокринна система, които помагат на всеки орган да се възстанови по траен начин.
Шанс от Радио София да научим повече за ендобиогения имаме, благодарение на гостуването на д-р Шарбел Аби Шахин, който утре ще има среща с български медици и фармацевти.
Според него цялостният подход е важен, не можем да отделим тялото от психологичната част. Всеки от нас е уникален. Това означава, че и лечението трябва да е уникално.
„Ендобиогенията не е алтернативна, а интегративна, холистична медицина. Базира се на физиологията и най-новите научни теории за нея, без да се разделя тялото на отделни части“, обясни д-р Шахин и допълни, че преди да се отдаде на изучаването на този метод, той самият е бил лекуван от бъдещите си учители.
Преди прилагане на характерните за ендобиогенията подходи, се прави консултация и кръвен тест, от който са разбира как пациентът си взаимодейства с околната среда и откъде се е появил дисбалансът, провокирал заболяването.
В студиото гостуваха и Катя Христофорова и Камелия Димитрова, които са лекувани с терапевтичните инструменти на ендобиогенията и са преодолели множествена склероза и рак.
„Аз не правя чудеса – подчерта д-р Шахин. – Чудото идва от вашия организъм. Аз просто показвам пътя. Предписвам определени растения, с които се регулира функциите, включително и на духа, на психиката. Както древногръцкият лекар Хипократ е казал, болестите идват отвън, а изцелението – отвътре.“
Семинарът е на 27 ноември от 10 ч. в софийски грандхотел.
Чуйте целия разговор на Ива Дойчинова.
Превод в ефир – Росица Петкова.
Българските журналисти работят под непрекъснат стрес, който отключва тревожност, безсъние, стига се до прегряване в професията (бърнаут). Това показва седмото поредно проучване на Асоциацията на европейските журналисти в България (АЕЖ-България) за медийната свобода в страната. Анализът, чийто автор е д-р Илия Вълков, се базира и на..
“Не започна отборът както трябваше тази година, но пък смятам, че ще завърши там, където трябва. Без значение какво прави Арсенал, хубавото е, че успяваме да направим добри каузи”, казва Георги Стоянов - председател на фенклуба на Арсенал в България. Фенклубът на английския отбор в България стана на 20 години и членовете му са отбелязали събитието по..
За специални събития до Нова година анонсира кметът на София Васил Терзиев на страницата си във Фейсбук. На 30 ноември ще има работилница за коледни играчки и много изненади на площад "Св. Александър Невски". От 10:00 часа посетителите ще могат да създават свои коледни играчки, които по-късно ще украсят столицата. Ще пристигне и..
Тази година в центъра на Кюстендил ще грейне елха, която не е нито отрязано дърво, нито изкуствена елха. В събота вечерта ще грейнат лампичките върху една коледна иновация - дърво, покрито с елхови клонки. “Знаем, че елхите винаги са много интересни по коледно време. Всички градове се опитват да ги направят по-големи, по-блестящи, по-екологични. На мен..
От 1 януари 2025 г. в 9 столични района се забранява употребата на твърди горива за битово отопление в сгради с изградена и работеща топло- и газопреносна мрежа. Това е първият етап от така наречената нискоемисионна зона. Целта е след 2029 г. забраната да обхване цяла София. От миналата година в София функционира нискоемисионна зона за..
Устойчивият туризъм става все по-задължителен и разпознаваем и то на най-високо международно и национално ниво. Всъщност устойчивото развитие, това е симбиозата между отговорността да използваме и съхраняваме ресурсите, с които разполагаме днес, за бъдните поколения. Това коментира в "Радиокафе" проф. Соня Милева - директор на магистърската програма..