Специален гост в "Добър вечер, София“ е Николай Станоев - актьор и телевизионен водещ на късното предаване "Събота вечер" по БНТ.
Той е известен не само като актьор, но е бил DJ, участвал е в много различни телевизионни формати, шоута, бил е и ководещ.
Споделя, че в началото когато са го избрали за водещ на "Събота вечер" е започнал да се учи директно „на бойното поле“:
“Мислех, че съм готов за такова нещо, но не е точно така. Не бях готов, защото е различно от нещата, които съм правил до сега. За първи път когато усетих това нещо с водещия… много е различно от “актьорлъка“.
"Аз мислех, че знам нещата и явно съм успял на кастинга да "излъжа" хората, че знам нещата“.
Работата му като водещ много му е помогнала да опознае хората, да се научи да ги изслушва и да знае как да ги накара "сами да си кажат всичко".
В началото му е било много трудно и е трябвало заедно с екипът да работят по актьорското му поведение, „неговата хипер екстровертност“, това, че е много образен, характерен, „всичко рисува с ръцете“.
Макар и с доста общи черти, това да си водещ и актьор си имат своите специфики, който трябва добре да се познават.
"Много ме "пилеха" буквално и преносно, за да се обера малко, което е абсолютно нормално за такова шоу. Трябва да си доста по-събран. Затова е екипът! Доста време ми отнемаше да се подготвям за шоуто“, добави той.
Според него идеята на такъв тип разговори във вечерно шоу и майсторлъка са да го "водиш приятелски“, но в телевизията има определени правила и формалности, които е неизбежно да се спазват.
Много любопитно е, че Николай Станоев наскоро е имал честта да играе в първия професионален театрален спектакъл, който е правен в България и дори достъп до оригиналния му сценарий.
Постановката е пресъздадена на сцената на Шуменския театър, а миналата година имаше 165 години юбилей от поставянето на тази комедия.
„Пиесата със сигурност е повлияна от Молиеровия похват, но е пречупена през българския мироглед“, каза още актьорът.
Постановката е играна преди време и от Георги Парцалев, затова той сподели, че истински се е притеснявал да играе на такова високо ниво.
Едно от предизвикателствата в това представление е бил старият български език и диалектните думи на хората в този край, които е трябвало да оживеят на сцената.
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми: Доброволчеството в България. Защо трансплантациите на органи у нас още не могат да стигнат..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у нас са трансплантирани органи на 34 души след 16 донорски ситуации . Получавали сме предложения на..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас зависи“ постави началото на инициативата "Дай 5!“ през 2024 г. В това време организацията..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи по-добра и успешна социална политика в тази посока. Общински съветници, участвали в създаването на..
Певицата Велека Цанкова и Ивайло Манев разказаха за втория албум на формацията "Новините в джаза" , който се нарича "Шипков мармалад" . Барабанистът Ивайло Манев разкри своята връзка с формацията. "С колегите бяхме студенти на Михаил Йосифов и той още от тогава ни покани да работим с него. За тези три години създадохме много музика,..
Годишнина от рождението на арх. Никола Лазаров и Световния ден на културното наследство, както и празника на София по повод обявяването ѝ за столица, са причините за откритата изложба "Архитектурното наследство на София" с творби на ученици , възпитаници на две паралелни гимназии - Националната гимназия за приложни изкуства Св. Лука” и..
Витоша да е място, което софиянци да могат да посещават целогодишно, за да прекарват пълноценно време сред природата и да спортуват. Място, в което децата, ще бъдат ски- и сноуборд шампиони, ще могат да се развиват. Това са част от идеите, които кметът Васил Терзиев е заложил в своята „Визияза Витоша“ . Петте ключови елемента на..