Специален гост в "Добър вечер, София“ е Николай Станоев - актьор и телевизионен водещ на късното предаване "Събота вечер" по БНТ.
Той е известен не само като актьор, но е бил DJ, участвал е в много различни телевизионни формати, шоута, бил е и ководещ.
Споделя, че в началото когато са го избрали за водещ на "Събота вечер" е започнал да се учи директно „на бойното поле“:
“Мислех, че съм готов за такова нещо, но не е точно така. Не бях готов, защото е различно от нещата, които съм правил до сега. За първи път когато усетих това нещо с водещия… много е различно от “актьорлъка“.
"Аз мислех, че знам нещата и явно съм успял на кастинга да "излъжа" хората, че знам нещата“.
Работата му като водещ много му е помогнала да опознае хората, да се научи да ги изслушва и да знае как да ги накара "сами да си кажат всичко".
В началото му е било много трудно и е трябвало заедно с екипът да работят по актьорското му поведение, „неговата хипер екстровертност“, това, че е много образен, характерен, „всичко рисува с ръцете“.
Макар и с доста общи черти, това да си водещ и актьор си имат своите специфики, който трябва добре да се познават.
"Много ме "пилеха" буквално и преносно, за да се обера малко, което е абсолютно нормално за такова шоу. Трябва да си доста по-събран. Затова е екипът! Доста време ми отнемаше да се подготвям за шоуто“, добави той.
Според него идеята на такъв тип разговори във вечерно шоу и майсторлъка са да го "водиш приятелски“, но в телевизията има определени правила и формалности, които е неизбежно да се спазват.
Много любопитно е, че Николай Станоев наскоро е имал честта да играе в първия професионален театрален спектакъл, който е правен в България и дори достъп до оригиналния му сценарий.
Постановката е пресъздадена на сцената на Шуменския театър, а миналата година имаше 165 години юбилей от поставянето на тази комедия.
„Пиесата със сигурност е повлияна от Молиеровия похват, но е пречупена през българския мироглед“, каза още актьорът.
Постановката е играна преди време и от Георги Парцалев, затова той сподели, че истински се е притеснявал да играе на такова високо ниво.
Едно от предизвикателствата в това представление е бил старият български език и диалектните думи на хората в този край, които е трябвало да оживеят на сцената.
Габриел Тачев за Историческа работилница "Люлин" и посветената на квартала експозиция: "Идеята започна като на шега - открихме първа витрина, която да стане част от музейна експозиция. Общият брой експонати са за две витрини. Започваме с предисторията: Модерно предградие като майката на Люлин. До 1976 кварталът се казва "Модерно предградие". Имаме..
Лилия ИлиЕва, aвторката на книгата с интервюта с 33-ма известни български мъже „Заведи ме в теб“, разкрива какво са ѝ споделили за любовта някои от героите ѝ в книгата. Актьорът Андрей Баташов ѝ изповядва: „ М исля, че взаимоотношенията между двама души зависят от качеството на информацията, която протича между тях, дали е точна, ясна и..
Мобилното студио на предаването „Радиокафе“ се настанява удобно на сцената на #гудгейм Lan Party 2025 . На 24 май – празника на българската просвета, култура и писменост, темите ще са предизвикателен фюжън между видео игрите и българския език. С разнообразните гости в три часовото предаване, ще проследим как се променя общуването в дигитална среда,..
Седмицата завършва с коментаторите във "Форум" – Адриана Диканчева и Никола Атанасов. Заедно с водещата Елена Пъневска, те дискутираха по различни теми от деня: - ПП "Възраждане“ апелират министерствата да разгледат членствата в различни НПО и да прекратят такива, които не носят полза за държавата - Тръмп блокира възможността..
Столичната библиотека отбелязва Деня на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност с фотодокументални изложби, литературни четения и Ден на отворените врати. Празничната програма за 24 май ще започне в 11.00 часа, а софиянци и гости на столицата могат да посетят Централната сграда на пл. "Славейков“, да разгледат..
Третото издание на Нова българска типография демонстрира постиженията на българските дизайнери, работещи в областта на калиграфията, летеринга, шрифтовия дизайн и типографията след 2019 година. Повишеният интерес към изкуството на шрифта през последните години създаде поле за изява на много автори и повиши критериите и очакванията на широката..
Сериозно разминаване между желанията за професионална реализация на завършващите училище и реалните нужди от кадри на пазара на труда, отчитат от една от големите компании в областта на HR решенията. Наблюденията са направени сред над 300 български и международни компании от различни сектори. През последните години сред най-желаните..