"Това е най-различното нещо, което сме правили. Наистина който е слушал старите неща и чуе това парче, просто няма да намери връзка между "двете банди". Много е различно, много е ново за нас и ни е много близко. Много е емоционално, чакахме го с нетърпение“, казаха момчетата от групата.
Това е и първата балада в историята на групата от Добрич, която има зад гърба си вече два албума. Коста Коларов, вокал и автор на музиката и текста на "Сам", признава, че дори малко се притеснява да я сподели със света. Свързана е с дълбоко емоционална лична случка, провокирана от раздяла, която го вдъхновява да напише текста.
"В центъра на нашето творчество винаги сме държали разнообразието на пиедестал. Ние никога не сме искали, да сме еднотипна, едножанрова група", добавиха те.
Видеото към "Сам" е второто от четири видеа, които групата планира да издаде до края на годината и всъщност е хронологичното продължение на историята в сингъла, с който групата се завърна преди два месеца - "Заедно ли ще горим?".
Елегантният клип отново е по идея и изпълнение на "четвъртия" в рок триото – Петър Тухчиев. Със завръщането си в родния град, "Bloodrush" продължават да преоткриват потънали в прах и забрава уникални локации, които съживяват с видеоклиповете си.
"И трите локации се намират в центъра на града. За нас са едни прекрасни архитектурни сгради и културно важни за града, които чувстваме, че западат до известна степен. Културната дейност в малки градове като нашия е доста ограничена в последните години. Заснемайки видеото в тези сгради искахме отново да вдъхнем живот и да напомним на хората за тези места, че още съществуват и още имат нужда от нас. Това са места, с които сме израснали и са ни дали толкова много. Наистина беше важно да им се отблагодарим по този начин и да обърнем малко внимание на хората към тях“, споделиха от "Bloodrush".
Лятото на групата "Bloodrush" включва няколко "оpen air" фестивала – "Антибал" 2022, "MammothFest" 2022 в Гърция, "Reload Festival", "Neverfest" във Варна, "Elin Pelin Pop", "REBEL REBEL" 2022 в София и поне още един сингъл – 3/4 вече се подготвя.
Те ще имат участие в София на 26 май, четвъртък, като ще свирят заедно с още няколко интересни групи.
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", предизвиквани от Константин Лавсов, обсъждаха горещи новини и по-дълготрайни проблеми: Инаугурацията на Тръмп Прекалено ли беше вниманието на българските медии и дали не е резултат на политическа поръчка? Какво (не) каза новият американски президент в речта си след клетвата? Мощните, богати..
Ново изследване, водено от природозащитната организация WWF, сочи, че жизненоважните услуги, с които дивата природа осигурява ежедневния ни живот, не получават нужното обществено внимание . Експертите предупреждават, че този пропуск може да има пагубни последствия както върху околната среда, така и върху нас – хората. Изследването,..
Денят на родилната помощ, още познат и като Бабинден, за поредна година бе отбелязан тържествено в първата у нас Акушеро-гинекологична болница – "Майчин дом". В аулата на лечебното заведение присъстваха лекари, акушерки, анестезиолози и обучаващи се студенти. Отслужена бе и света литургия. Изпълнен бе и ритуалът по измиването на ръце със..
Мая Райкова е продуцент "Поп и джаз" в Българското национално радио (БНР). В предаването “Радиокафе“ тя разказа за предстоящ концерт в Джаз академията на Биг бенда на БНР, в която редом с опитните музиканти от Биг бенда, застават млади музиканти, които са не по-малко опитни, защото имат сериозен стаж в различни формации, но за някои от тях,..
Предизвикателствата пред Европа стават повече с идването на 47-ия президент на САЩ – и по отношение на зелените политики, и по отношение на сигурността и отбраната, относно търговската политика и други. Голямата част от търговията на Стария континент е вътрешнообщностна – в рамките на ЕС, но немалка част от стоките – особено от силните..
Първо студио на БНР ще бъде домакин на концерта "Петолиния и вдъхновения“ на 5 февруари от 19.00 часа. Проектът е на композитора Костадин Генчев, който изследва пресечната точка между класическата музика и българския фолклор. Диригент ще бъде Любомир Денев-син, а публиката ще чуе нестандартни инструментални съчетания – гъдулка и виола, кавал и..
Българските железници са в по-лошо състояние отколкото преди 30 години . Няма развитие през годините. Средствата са недостатъчни за поддръжка, да не говорим за нови линии. Европейското финансиране е за определени линии и за европейските коридори. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Бунев , председател на Синдиката на..