"Разработих модел за личностна трансформация в спорта, основаващ се на типовете личности, техните индивидуални характеристики и особености. Подходът ми на работа е изцяло персонализиран, защото знам, че всяко тяло е различно така, както е различно всяко съзнание", споделя той и добавя:
"В момента "синергичен човек" е една платформа, която се опитва да обедини две неща, които много хора смятат, че са различни. Стремя се да не разделям психическото от физическото. За мен индивидуалното развитие обединява и двете".
Той е правил и ДНК изследвания, като обяснява как съществуват вариации на гени, които показват дали един човек е предразположен повече към спортове свързани с издръжливост или такива, свързани с експлозивна сила.
"Тренировките базирани на ДНК са нещо ново, което помага да се избегне един период на търсене на най-добрия начин за тренировка за нашето конкретна тяло. Познаването на резултатите от ДНК, което показва нашия потенциал, ни помага да достигнем много по-лесно до правилния тип тренировки и натоварвания за нашето тяло", каза Владимир пред Радио София.
Според неговите анализи и изследвания може да се определи какъв тип тренировки и натоварвания са подходящи за даден човек, дали може да спазва една тренировъчна програма дълго време и какви са възможните вариации в тренировките.
А ако искаме да изглеждаме добре и да сме в хубава форма, трябва да спортуваме и да се движим постоянно, а не само преди да отидем на почивка или на море лятото.
"Психиката и психическата издръжливост се тренират, както се тренира и тялото – с постепенно натоварване и идентифициране на слабите точки. Човек трябва да открие къде са проблемите във волята му и да си състави упражнения, върху точно тези ключови моменти, които могат да бъдат проблем за него", обясни експертът.
Още за стреса, автоимунните заболявания, калориите и тренировките, съобразени с индивидуалните нужди и личния живот, може да чуете в звуковия файл.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..