Започнал спортната си кариера с мотокрос, след претърпян инцидент Русев решава да се готви за рали-пилот. В последствие записва бадминтон, за да си тренира рефлексите.
"Това с бадминтона и тениса на маса е метод от Формула 1 . С времето реших, че автомобилният спорт е мой основен приоритет, а фокусите ги използвам като реклама", сподели Русев. По думите му, интересът към фокусите се е появил от това, че обича да се занимава с различни неща, но се е затвърдил, когато е посетил най-големия на Балканите фестивал за илюзионисти "Магична среща "Златна котка".
Относно състезанията с коли, Русев каза:
"То просто е страст, която не може да се опише. Много хора ми се чудят, защото няма награден фонд, няма никакво обезпечаване на средствата, които си загубил там освен тръпката, която си получил и някаква слава. Всички работим за вдигането на нивото в автомобилния спорт за да може един ден да е оправдано да се занимаваш с него".
Той разказа и за любовта си към актьорското майсторство, която се е появила като следствие от фокусите.
"Оттам открих каскадьорството, което пак е свързано с колите и сега каскадьорството и колите са ми на преден план. Все пак парите са не малък фактор, а единственото нещо, което изкарва пари, с които можеш да живееш е каскадьорството. С фокусите също може да стане, но трябва да правиш само това. Автомобилният спорт само взема, а актьорската професия вече започва да дава плодове едва в по-напреднал етап", отбеляза Русев.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..
Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..
Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..
Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Орион". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..
Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище": "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..
Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..
Макар през последните години училищата с природоматематически профил и езиково обучение да запазват челните позиции сред бъдещите осмокласници, тези за професионално обучение, стават все по-предпочитани. Това поясни пред БНР-Радио София Ваня Станчева , старши експерт по организация на средното образовани в Регионалното управление на..