Книгата разказва историята за баща, който губи сина си в катастрофа предизвикана от т. нар. "силни на деня", които се измъкват безнаказано. По думите на Никифоров сюжетът е много актуален в наши дни, но в книгата нещата стоят по по-различен начин, там той разкрива, че за хората, които попадат в такива ситуации има различен път.
"Една от причините да напиша този роман е, че винаги съм смятал, че хората са прекалено крайни един към друг. Прекалено малко неща си прощават или почти нищо не си прощават. Когато един човек го застигне някаква такава трагедия, както главния герой в книгата, той започва да се променя, иска или не иска. И чрез болката стига до някакви брегове на прозрението. За всеки човек е различно. Радвам се, че моят герой успява да стъпи на твърда земя и да разбере как трябва да продължи да живее със себе си и с болката, която има в себе си", сподели Никифоров.
Той поясни, че една от причините да напише книгата е, че мъжете също имат чувства, въпреки стереотипите, защото мъжката чувствителност е като "черна кутия", в която трудно може да се надникне.
"Един от тези шаблони е да не говорим за чувствата си. Аз направих точно обратното в тази книга, исках да дам максимална дълбочина на това, което изпитва един мъж, когато страда. Така стигнах и до тъмни страни дори в собствената си личност, които не бях изследвал, не бях поглеждал и това ми помогна да направя преживяванията на главния герой доста по-достоверни", отбеляза писателят.
Кога черното започва да свети? Според автора тогава, когато говорим необмислени неща, когато грешим, когато нараняваме другите. Но има и бяло, светло във всеки човек.
"Когато страдаме може би не е толкова черно. По-скоро сиво, по-скоро лилаво, по-скоро някак цветно. Защото казват, че тъгата е най-чистото човешко чувство, тя е 100% чисто чувство, не е смесена с друго", сподели Никифоров.
В момента се работи по екранизация на една от книгите му.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Напълно нормална е зачестилата висока сеизмична активност в Аляска, Камчатка и Гърция и няма повод за притеснение. Това обясни в ефира на “Радиокафе” сеизмологът Пламена Райкова . “Не можем да говорим за свръх сеизмична дейност, а областите, където са регистрирани земетресенията са силно сеизмични райони. Особено региона на Аляска, Камчатка - това са..
Започна описването на щетите след големия пожар в Костинбродско. В района се стигна до евакуация и обявяване на частично бедствено положение заради огнената стихия. Десетки са пострадалите семейства от засегнатите места – селата Опицвет, Безден и Богьовци. Местните подозират, че пожарът е тръгнал от военния полигон в Сливница заради учение, което..
Измамници се представят за комисари от ГДБОП, звънят с искане потребителите да изтеглят или да преведат големи суми в тяхна сметка. Измамната схема се състои в обаждане от измамник, който твърди, че е служител на ГДБОП и предупреждава за изтеглен бърз кредит на името на жертвата. “От дирекция “Киберпрестъпност” в ГДБОП получихме множество..
Рехабилитацията на тротоара и паркинга на кръстовището на улиците “Оборище“ и “Черковна“ бяха проверени от район "Оборище", съвместно с възложителя ЦГМ. Дейностите се извършват по програмата на ЦГМ за възстановяване на градската среда, с част от парите, събрани от платеното паркиране в централния район на столицата. Рехабилитацията е в процес и има..
Близки и приятели ще си кажат последно сбогом с Тодор Славков през днешния 24 юли. Поклонението ще бъде от 10.00 ч. в ритуалната зала на траурен комплекс "Мира" в София, съобщава "24 часа". Тодор Славков почина на 21 юли в село Асен. Според разследването, внукът на Тодор Живков се е застрелял със законно притежавано оръжие – 22-калибров револвер...
През днешния ден преди обяд по-значителна облачност ще има над източните райони, като превалявания все още ще има в Североизточна България. В останалата част от страната ще бъде слънчево, съобщават синоптиците от Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно над планинските райони ще се развие купеста облачност и на отделни..
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..