Новите случаи на коронавирус у нас за последното изминало денонощие са 186. Положителни са 5,1 на сто от направените 3637 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал.
Най-много са новите случаи в София - 42, следват областите: Варна и Пловдив - с по 15 и Русе - с 13 заразени.
В болница са настатнени 348 души. В интензивно отделение се лекуват 37.
Като излекувани за последните 24 часа са отчетени 329 души, починали са 2.
През последното денонощие са били поставени 567 ваксини.
В сутрешните часове все още на отделни места, главно в планинските райони ще има превалявания от сняг. Облачността ще бъде променлива. Ще духа до умерен, в Дунавската равнина и западните райони на Горнотракийската низина временно силен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София около 4°. Вечерта от северозапад..
Възможен ли е подход, в който гражданите и експертите , данните и диалогът заемат ключова роля в управлението на София и работят заедно с местната власт. Отговорът не е известен, поне докато не се опита прилагането на такова взаимодействие. Все пак предложението идва от специалисти, урбанисти, от хора, които милеят за облагородяването на..
Защо ми взе Спайдърмена, сега ще ти счупя Барбито, ще те набия… Неизбежните скандали, съревнования и сравнения между децата ни – независимо дали са брат и сестра, две момичета, или пък две момчета. А ние като родители какво правим, чия страна заемаме, решаваме ли спора, или го замитаме, или пък още по-далеч стигаме като насърчаваме..
Всички ученици от I до XII клас ще ползват безплатни учебници от началото на 2024/25 учебна година . Това решиха депутатите като приеха на второ четене промени в Закона за предучилищното и училищното образование. В момента само учениците до VII клас не купуват учебниците си. Искането държавата да осигури учебници за всички..
Агенцията за хората с увреждания (АХУ) организира онлайн информационни дни за програмите, които финансират проекти за осигуряване на заетост, рехабилитация и интеграция, изграждане на достъпна среда за хората с увреждания. По време на Деня на отворените врати участниците ще могат да се запознаят с програмите и да зададат своите въпроси,..
Ако обичате торти и шоколадови изделия, няма нужда да чакате празничен повод. Следващия уикенд – на 11 и 12 февруари, малко преди Свети Валентин, може да посетите специализиран Фестивал на сладките и тестени изкушения ("Sofia Dessert Fest"). На място - в един от софийските молове, ще може да опитате вкусни и здравословни храни,..
Българският червен кръст (БЧК) пое председателството на регионалната мрежа за взаимопомощ "Съседите помагат първи". В ефира на "Радиокафе" Преслава Лилова, представи подробности. "Съседите помагат първи" е мрежа за Югоизточна Европа и държавите там, които имат организации на Червения кръст и „Червения полумесец.“ Тя се базира на едно основно..