„Влиянията, които се формират там през 20 и 21 век, можем да кажем, че са навлезнали и у нас. Тук сме в крак модата“, обясни арх. Захари Мерджанов.
Когато говорим за интериорен дизайн, на първо място винаги стои човекът, добави инж. Емил Кука.
„Имотът е на второ място, тъй като той е притежание на човека. Ние се съобразяваме с параметрите на дадения имот. Едно пространство без бит вътре е едно много скучно пространство. Съобразяваме се с характера и навиците на човека“, изтъкна Кука.
Най-често клиентите предпочитат интериор в модерен стил. Популярен е Бохо и Рустикален стил.
„Когато обаче имаш една многофамилна сграда, тя сама по себе си няма нищо с Рустикалния начин на живот, с провинциалния начин на живот. На нея й отива един по-изчистен, по-машинен стил. Класическият стил е устойчив, когато работим с клиенти с ранг да интерпретираме този класически стил. Те трябва да минат през една модерна призма“, каза арх. Захари Мерджанов.
Хората все повече предпочитат естествени материали. Причината е, че забързаното ежедневие ги кара да изпитват нужда да се свържат с природата, обясниха интериорните дизайнери. По отношение на минималистичния стил, те допълниха, е той не трябва да бъде за сметка на практичността.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Коментаторите на тази седмица във "Форум" обсъждаха следните теми: Какви трябва да бъдат приоритетите пред редовното правителство ? Абстрактна ли е темата за съдебната реформа? Когато няма стабилно правителство, държавната администрация прави... нищо. "Хората имат нужда от присъствието на държавата в техния живот, но до определени..
Какви ремонти на общежития се извършват с днешна дата в столицата и в цялата страна? Води ли това до проблеми с местата за настаняване? Променят ли се и как условията за настаняване в студентските общежития на различните университети? По тези ключови въпроси разговаряхме с председателя на Националното представителство на студентските..
Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) през 2025-а ще отбележи своята 105-годишнина. Във връзка с честванията са предвидени различни събития. Повече за инициативите, както и за висшето образование у нас, разговаряме с проф. д-р Димитър Димитров – ректор на висшето учебно заведение . Той изтъкна, че за поредна година..
Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..