"Мога да кажа, че приблизително две към едно се движат продажбите. На всеки двама, които си купуват новата книга, по един си купува и старата, и така всъщност се получава един много хубав комплект. За мен, както и за останалите автори и за екипа на издателството беше важно да направим едно продължение, което да бъде малко по-задълбочено. Но естествено се засягат различни теми, различни образи, различен начин на писане. Затова всъщност двете книги за радост се получават като един хубав комплект", каза Топалов.
Кореняк люлинчанин, авторът на изложбата Виктор Топалов отбеляза, че жителите на квартала са повече от 100 хиляди:
"Всички ние живеем в един квартал, който между другото противно на очакванията на повечето хора е едно от приятните места в столицата, в които може да се живее. Особено ако е човек, който иска да се любува на зелени пространства, на малко по-чист въздух, който обича спорта, тъй като може да се спортува, да си излиза със семейството... Имаме всичко необходимо за да може един човек да живее спокойно и все още не бих казал, че имаме презастрояване, каквото е типично за повечето квартали в София".
Израснал в Люлин и работил в бръснарницата на своя дядо, Топалов сподели, че мирогледът му е формиран основно от срещите с хората от квартала.
"Люлин на мен ми е дал много и затова сега аз и мои колеги, които също са от квартала и много други хора, които по някакъв начин са свързани с него, искахме да върнем обратно това, което Люлин ни е дал като едно прекрасно детство, като едно спокойствие и смятаме, че Люлин има какво да покаже. Надявам се да успеем да го направим", отбеляза той.
Топалов заяви, че с негови съмишленици са създали групата "Културна карта на Люлин", като по-късно тя е прераснала в страницата "Историческа работилница Люлин". Целта е да се организират различни културни събития в квартала, тъй като по думите на Топалов се усеща такава липса. Първото от тези събития е фотографската изложба, на която ще могат да се видят 15 снимки на 15 обекта от културната карта на квартала.
"Нашият интерес не се ограничава само до това, което намираме в интернет. Напротив, ровим се в архивите, в библиотеките, разговаряме със старите жители на квартала... Искаме да намерим истината за да може този квартал, в който ние живеем и кварталът, който ние обичаме да се сдобие с едно ново самочувствие на квартал, който има 50 годишна история", заяви Топалов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..
Историята на Щедрия вторник е от преди 12 години. В САЩ е измислен като ден, веднага след Черния петък. Първоначалният замисъл е бил да е ден, в който се празнува активно щедростта, даването, помагането на другите. Осмислено и осъзнато като контрапункт на донякъде безразсъдното харчене на пари по време на Черния петък, разказва Людмила Атанасова от..
В дена на втория пореден ден с премиера на музикалната приказка "Зелената птица" в Софийската опера и балет, авторът на музиката и стиховете - Добрин Векилов-Дони, отчита топъл прием и от публиката, и от директора: "Снощи акад. Карталов обяви, че спектакълът влиза официално в репертоара и от януари ще си играе регулярно". Основата е..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Живеещи в кв. „Изток“ и на ул. „Опълченска“ протестират пред сградата на Столичната община с искане да бъде спряно застрояването и запазени зелените площи в града. Недоволството на гражданите от кв. „Изток“ е породено от намерението да се строи в междублоково пространство на ул. „Самоков“. Според жителите всичко започва преди около 10-15 г., когато..
Масовото разпространение на грипа се очаква да започне през декември, каза в интервю за БНР проф. Тодор Кантарджиев, бивш директор на Националния център по заразни и паразитни болести. В края на януари и началото на февруари е пикът на заболеваемостта, посочи той. Проф. Кантарджиев припомни, че от пълно здраве грипът те поваля на легло в..