Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На форум в София

Визионери са насрочили полет към бъдещето в края на май

Снимка: bglobal.bg

Какво ни очаква в бъдещето? Колко различен е следващият наш живот? Кои са върховете, които ще ни примамват неудържимо? Ще бъдем ли по-щастливи и по-успешни?

Това ще се опитат да предположат, предскажат и дискутират капацитети от различни сфери на необикновено събитие – среща, озаглавена
„Преди утрешния ден – пилоти на бъдещето“.

То ще се състои на 31 май от 14.30 часа в „София Ивент Център“.
Като участници са поканени удивителни жени и мъже, хора от бизнеса, духа и знанието, които живеят и работят в утрешния ден, казват организаторите, а за публиката местата са само 200.

„Събитието е част от поредицата “Преди утрешния ден”, която тази година започваме като социална ангажираност и инициатива - да погледнем извън злободневието, да погледнем това, което всъщност е на прага ни, и то да погледнем с хората, които са водещи в науката, в бизнеса, в технологиите, водещи умове, културолози, футуролози.

Да можем да бъдем подготвени, да можем по-бързо или с по-голяма степен на адаптивност да влезем в това време. Целта ни е голяма част от аудиторията да бъдат студенти, защото те ще го живеят това бъдеще. Те ще го правят и както се казва те ще му сърбат попарата“, обясни пред БНР-Радио София Красимира Георгиева (►) - главен редактор на Business Global Magazine – организатор на събитието.

По думите ѝ машината на времето я има, тя е в нас, в човека.

„Трябва да се подготвим за пътя към това бъдеще, за да не изпаднем по завоите от тази скорост.“

Сред лекторите и събеседниците в трите „дестинации“ (панела) ще могат да се видят и чуят:

  • В полет „Наука и технологии“:
Марио Бакалов, пилот на най-големия пътнически самолет в света; Петър Митев, основател на Chaos Group ще говори за смяната на работата; Карел Крал, главен изпълнителен директор на „Електрохолд България“; Доброслав Димитров, съосновател на „Империя Онлайн“; Петър Торнев, управляващ директор на Accenture Bulgaria и Спас Керимов, съосновател на Printivo

  • В полет „Бизнес и иновации“:
Любомир Литов, професор по финанси в университета в Оклахома, САЩ; Боян Стефов, изпълнителен директор на Банка ДСК; Александър Лефтеров, основател и изпълнителен директор на Tiger Technology; инж. Ивайло Николов, директор на Рудодобивен комплекс „Елаците-Мед“; Калина Петкова, лидер корпоративни комуникации за Югоизточна Европа на Schneider Electric; Кристиян Постаджиян, зам.-ректор на НБУ.

  • В полет „Човек и общество“:
Здравка Евтимова, писател; Радослав Бимбалов, управляващ партньор на The Smarts Group; Eвгения Пеева, създател на „Заедно в час“, съосновател и изпълнителен директор на „Крисп Лабс”; Таня Косева Бошова, управляващ директор и партньор на Lion’s Head и управляващ директор и партньор на Park Lane Developments; националният консултант по инвазивна кардиология проф. Иво Петров; пътешестващият (засега в пространството) журналист Георги Милков.

Чуйте разговора на Данаил Конов.

По публикацията работи: Георги Нейков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Софийски разкази - Радиоразходка по ул. Георги С. Раковски

Разходката по ул. Георги С. Раковски започва от най-високото ѝ място, с паметника на Вазов и витошката морена, от която да гледа към любимата си планина. Наблизо е Палатата Св.София, дело на арх.Парашкеванов (1929). Там е пл.Николай Гяуров, кръстен по инициатива на Гена Димитрова, която също живее наблизо. Следва историята на Военния клуб - коя всъщност..

публикувано на 19.07.25 в 16:00
Аспарух Лешников

Историята оживява - Аспарух Лешников, АРИи първа и втора

Веселина Узунова от ИИИ-БАН за Аспарух Лешников: "Басът на групата Роберт Биберти е завиждал и на Аспарух Лешников, и на евреите в групата. Омразата по онова време се е ширила, дори и между членовете на групата. Аспарух Лешников става плячка на Биберти. След 9 септември 1944 на Лешников не е разрешено да напусне България. Писмата му доказват..

публикувано на 19.07.25 в 15:00
Борю Зевзека (в средата) с приятели

Адресите на любовта - Борю Зевзека

Борис Руменов, чиито псевдоним Борю Зевзека е измислен от проф. Иван Шишманов, е легендарна фигура сред софийските интелектуалци и бохеми през първите десетилетия на ХХ век. Името му е нарицателно, и също както за проф. Александър Балабанов, за него се разказват комични и куриозни случки. Хуморът му е свеж, заразителен и незлоблив, автор е на 15..

публикувано на 19.07.25 в 14:00
С Константин Драгов и Сана Драгова

Медитацията е начин да се чувстваме нормално

Шри – Шри Рави Шанкар гостува отново в България – Константин Драгов и Сана Драгова: "Той е основателят на фондация "Изкуството да живееш", тя е в над 180 държави. Учителят ще има лекция с възможност за въпроси и отговори и най-вече, ще има медитация в залата (НДК - зала 1). Ще е като на концерт. Заедно ще преминем отвъд хаоса. Блаженството е..

публикувано на 19.07.25 в 11:54

Киното е лесен път за предаване на култура

Филмът „Гунди“ влиза в британската разпространителска мрежа – режисьорът Димитър Димитров с подробностите: "Много е важно, че филмът продължава като част от програмата на британските кина от веригата "Одеон". Тя е достъпна в сайта им и те са си направили сметка, че не само българи ще го гледат. Като студент там не съм си и мечтал, че някой ден мой..

публикувано на 19.07.25 в 11:02

Мост между поколенията

Голямата маса: Градски дворове – Божидар Емануилов, зам.-кмет на "Оборище":  "Има най-различни работилници за деца и възрастни в един от дворовете, гаражна разпродажба в друг, жива музика. Градските дворове е изчезваща среда, тези, които сме израснали в центъра ги помним. Те са мост между поколенията. Има и хора, които негодуват заради ограничения..

публикувано на 19.07.25 в 10:11

Уличното изкуство дава свобода

Уикенд с „ Мале-мале“ – второ издание на мини фестивала в Южния парк, гост по този повод ни е Петринел Денев: "Програмата ни е малка, първото издание бе изцяло за деца. Хуморът е подходящ и за възрастните. Предвидили сме и уъркшоп за улична клоунада - така и ние започнахме с "Мале-мале". Уличното изкуство дава свобода - да пробваш, да..

публикувано на 19.07.25 в 10:00