Идеята на специалност "Книгоиздаване" е да запознае студентите колкото е възможно с реалната практика, така, че те да създават книгата от А до Я. Студентите са автори на текстовете в книгата, извършват цялата дейност по коригиране, редактиране, дизайн, създаване на корица, поясни д-р Александров.
Той допълни, че предложението книгата да бъде посветена на тази годишнина е негово, за да се отрази приноса на десетки преподаватели по специалността "Книгоиздаване", за изминалия четвърт век, както и приносът на няколкостотин випускници, пръснали се из тази професия с целия спектър на нейното богатство.
Илюстрациите на корицата са дело на Иван Иванов.
"Ние много се влюбихме в корицата още в началния й стадий на направа, много харесахме простотата на дизайна и я разработихме нататък", допълни Славена Балалова.
"Пътища между страниците" са предизвикателни и много интересни, те са изключително богати. Във всеки един можеш да откриеш нещо различно, интересно и нещо за себе си. Всеки един минал през професията "Книгоиздаване" е имал както свои лични препятствия, така и много успехи, книгата се опитва да представи част от тях", категорична е тя.
"Надявам се, че книгата ще помогне на студентите да затвърдят решението си да навлязат в издателската професия. Тази книга дава възможност да се напомни за тази специалност, че всеки който не просто обича книгите, а иска да ги прави, да обвърже живота си с тях, има къде да отиде", допълни д-р Георги Александров. По думите му тя е и признание към преподавателите, създали специалността "Книгоиздаване" преди 25 години.
Премиерата на "Пътища между страниците" ще се състои на 7 юни 2023 г. в Алма Магна във Факултета по журналистика и масова комуникация.
Чуйте целия разговор на Гергана Пейкова, за да разберете още подробности по темата.
Липсата на жизненоважни медикаменти са сред основните проблеми на хората с епилепсия в България, обяви Веска Събева, председател на Асоциацията на родители на деца с епилепсия.(АРДЕ) . Организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". У нас регистър за..
Осем младежки екипа, съставени от 43 младежи от България, Сърбия, Северна Македония и Черна гора , ще представят в Международния младежки център в Перник своите предприемачески идеи за зелени иновации , насочени към устойчивото развитие на въглищните региони на Балканите. Събитието ще се проведе от 16 до 19 февруари в рамките на..
Соларните панели са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Възобновяемите енергийни източници играят все по-голяма роля в домакинствата, осигурявайки устойчиви и енергийно ефективни решения за ежедневието. С нарастващата нужда от намаляване..
В международния Ден за безопасен интернет, който тази година бе отбелязан на 11 февруари, Националният център за безопасен интернет , с главен координатор Асоциация "Родители" , отбеляза 20 години от създаването си. Събитието се състоя под мотото “20 години защита на децата ни в Интернет" в присъствието на експерти от МОН, МВР, ДАЗД, общини..
Нощният транспорт в София остава. Предложението за спиране на част от линиите не събра необходимото мнозинство от 31 гласа в Столичния общински съвет (СОС). Общинските съветници в София прегласуваха днес спирането на две от нощните линии на градския транспорт. Решението беше взето с мнозинство на 16 януари - по предложение на общинските..
На 14 февруари се открива 18-тата Национална изложба "Българска археология 2024", която представя най-добрите постижения на българските археолози през изтеклата година. Изложбата и каталогът към нея проследява най-интересните събития през изминалия археологически сезон. “Това, което може да се види са многобройни находки от най-различни..
Тази вечер в галерията на Съюза на българските художници се открива изложба, в памет на художничката Татяна Антонова, с графики, принтове, инсталации и други творби, част от които не са излагани пред публика досега. “Моето семейство реши, че е време да се покажат творбите на майка ми, защото тя беше любопитен творец, с доста синкретични творби - в..