Девина Василева се занимава с театър, кино и изобразително изкуство. Учила е в Англия "Театър и английска литература", има влечение и към писането.
Споделя, че се занимава с много неща. През лятото се е посветила предимно на рисуването, а през повечето време е заета в киното.
Нейни родители са театралът Нина Димитрова и известният български актьор Васил Василев – Зуека, който с днешна дата също е посветил време на рисуването.
"Има много големи плюсове родителите ти да работят това, което искаш да работиш и ти. Страхотно е, защото освен, че ти дава старт, можеш да ги питаш за чисто битовите страни на индустрията", споделя тя.
Рисуването я увлича още в ученическите й години.
"В училище ми беше скучно по някои предмети. Например, не разбирах защо по география трябваше да уча къде има полезни изкопаеми – ако ми трябваше да знам, щях да отворя Уикипедия. И когато си бях написала плана и нямаше какво да правя, започнах да си рисувам", шеговито разказва Девина.
"Рисуването ми помагаше да се концентрирам, защото за да задържа вниманието ми ръцете ми винаги трябва да правят нещо, това много от учителите не го разбираха", казва още тя.
Днес рисува активно и разпространява изкуството си онлайн, а през есента предстои да направи първата си изложба, съвместно с нейна съмишленичка. В разговора ще чуете разказа на Девина за обучението й в специалността English &Drama, която е завършила в Лондон.
Тя успява да се докосне до театралното изкуство и извън академичната среда, играейки в Globe Theatre с актьори, които имат различен начин на игра, на уникална кръгла сцена.
"Външната сцена е почти пълен кръг, на 280 градуса, нямаш къде да се скриеш. Навсякъде те виждат, няма начин да изпуснеш публиката, която е навсякъде около теб", разказва Девина Василева.
За нейната страст киното, актрисата споделя, за решението си да запише магистратура в Нов български университет.
Специализира "Продуцентство и кинорежисура", а вече е факт първият й детски късометражен филм "И в болест и в здраве" на който е режисьор и сценарист.
Още от увлекателния разговор с Девина за творческите й дейности и проекти, чуйте от разговора на Кристиян Илиев в звуковия файл.
На 3 април тазседмичните коментатори във "Форум" Иван Господинов - председател на УС на сдружение "Образование без раници", и Стоил Цицелков – социален и културен антрополог, от "Обединение Честни избори" (ОЧИ), разсъждаваха по следните теми: Доброволчеството в България. Защо трансплантациите на органи у нас още не могат да стигнат..
Няма съществен спад на донорските ситуации в България. Запазва се тенденцията от последните години. През 2024 г. има малко по-малко, отколкото през по-миналата година, заради случаи в края на 2023-та . През миналата календарна година у нас са трансплантирани органи на 34 души след 16 донорски ситуации . Получавали сме предложения на..
Младежкото доброволчество в България е популярно в по-малка степен, спрямо процента младежи, които полагат доброволен труд в другите европейски страни. В опит да повиши доброволческите навици и интереса към каузите с идеална цел, фондация "От нас зависи“ постави началото на инициативата "Дай 5!“ през 2024 г. В това време организацията..
В средата на годината се очаква Столичният общински съвет (СОС) да приеме нова наредба за общинските жилища . Предстои документът да бъде качен за публично обсъждане , след което да бъде обсъден и от ресорните комисии, за да може да се приложи по-добра и успешна социална политика в тази посока. Общински съветници, участвали в създаването на..
Певицата Велека Цанкова и Ивайло Манев разказаха за втория албум на формацията "Новините в джаза" , който се нарича "Шипков мармалад" . Барабанистът Ивайло Манев разкри своята връзка с формацията. "С колегите бяхме студенти на Михаил Йосифов и той още от тогава ни покани да работим с него. За тези три години създадохме много музика,..
Годишнина от рождението на арх. Никола Лазаров и Световния ден на културното наследство, както и празника на София по повод обявяването ѝ за столица, са причините за откритата изложба "Архитектурното наследство на София" с творби на ученици , възпитаници на две паралелни гимназии - Националната гимназия за приложни изкуства Св. Лука” и..
Витоша да е място, което софиянци да могат да посещават целогодишно, за да прекарват пълноценно време сред природата и да спортуват. Място, в което децата, ще бъдат ски- и сноуборд шампиони, ще могат да се развиват. Това са част от идеите, които кметът Васил Терзиев е заложил в своята „Визияза Витоша“ . Петте ключови елемента на..