Девина Василева се занимава с театър, кино и изобразително изкуство. Учила е в Англия "Театър и английска литература", има влечение и към писането.
Споделя, че се занимава с много неща. През лятото се е посветила предимно на рисуването, а през повечето време е заета в киното.
Нейни родители са театралът Нина Димитрова и известният български актьор Васил Василев – Зуека, който с днешна дата също е посветил време на рисуването.
"Има много големи плюсове родителите ти да работят това, което искаш да работиш и ти. Страхотно е, защото освен, че ти дава старт, можеш да ги питаш за чисто битовите страни на индустрията", споделя тя.
Рисуването я увлича още в ученическите й години.
"В училище ми беше скучно по някои предмети. Например, не разбирах защо по география трябваше да уча къде има полезни изкопаеми – ако ми трябваше да знам, щях да отворя Уикипедия. И когато си бях написала плана и нямаше какво да правя, започнах да си рисувам", шеговито разказва Девина.
"Рисуването ми помагаше да се концентрирам, защото за да задържа вниманието ми ръцете ми винаги трябва да правят нещо, това много от учителите не го разбираха", казва още тя.
Днес рисува активно и разпространява изкуството си онлайн, а през есента предстои да направи първата си изложба, съвместно с нейна съмишленичка. В разговора ще чуете разказа на Девина за обучението й в специалността English &Drama, която е завършила в Лондон.
Тя успява да се докосне до театралното изкуство и извън академичната среда, играейки в Globe Theatre с актьори, които имат различен начин на игра, на уникална кръгла сцена.
"Външната сцена е почти пълен кръг, на 280 градуса, нямаш къде да се скриеш. Навсякъде те виждат, няма начин да изпуснеш публиката, която е навсякъде около теб", разказва Девина Василева.
За нейната страст киното, актрисата споделя, за решението си да запише магистратура в Нов български университет.
Специализира "Продуцентство и кинорежисура", а вече е факт първият й детски късометражен филм "И в болест и в здраве" на който е режисьор и сценарист.
Още от увлекателния разговор с Девина за творческите й дейности и проекти, чуйте от разговора на Кристиян Илиев в звуковия файл.
На територията на Столичната община съществува изградена мрежа от 188 читалища, по данни на публичния регистър на народните читалища. Те разполагат с материална база, но в по-голямата си част сградният фонд е остарял и се нуждае от по-голям обем инвестиции за отстраняване на възникнали във времето проблеми, прилагане на мерки за енергийна..
Остава малко повече от седмица до крайния срок за включване в петиция, с която граждани от ЕС целят да бъдат променени регламенти, засягащи именно правата им на потребители. В момента кампанията има над 1,4 млн. подписа, което е повече е необходимото, но въпреки това битката не е приключила. Инициативата “Спрете унищожаването на игрите“ се опитва..
Лилия Илиева е магистър по Българска филология и журналистика, преводач на интересни книги и самата тя автор на книгата “Заведи ме в теб“ , която представи при гостуването си в предаването “Добър вечер, София“. "Поводът, по който ми хрумна да събера 33 интервюта с известни български мъже, беше един мой разговор с френския писател..
Пет години след 2020 г. се вижда събуждащата се протестна енергия, която обаче не е толкова разгъната както преди пет години. Това се случва на фона на управление, което дойде след поредица от служебни правителства, но също е съмнително колко е стабилно. “Само за тези, които не познават механизмите и скритите капани на управлението, е изненада, че..
Администрацията на кмета Васил Терзиев иска от Столичния общински съвет да одобри проект за изменение на подробен устройствен план (ПУП), който отключва довършването на бул. “Тодор Каблешков“ и е ключов участък от Третия градски ринг на София, съобщават от пресцентъра на Столичната община. “Ако Общинският съвет вземе решение и подкрепи нашето..
Изключително археологическо откритие беше направено в крепостта Кокалянски Урвич край София – триъгълна каменна кула, датирана от края на II век. Разкритието е на младите археолози д-р Филип Петрунов и Виолина Кирякова в последните дни от археологическите проучвания, финансирани от Столичната община по програма "Култура". Откритието..
Лятото в града може да бъде истинска сцена – особено когато музиката идва при теб. RockSchool отново събира китари, цигулки, пиана, барабани, усмивки, страхотни преподаватели и екип и тръгва по парковете на София. И да – събитията са отворени за всеки. "Основаната идея на проекта в началото, в неговия генезис, беше да скъси тази културна..