„Не харесват нито претоплени манджи, нито кофти манджи…Колаборацията ПП-ДБ е абсолютно същата като ГЕРБ. Готови са да направят всеки един мръсен номер, готови са да излъжат хората, не само собствените си избиратели, а всички останали, за постигане на собствени лични, партийни цели“, коментира адв. Хаджигенов.
По думите му, протестът на балотажа е бил протестен.
„Хората в София не харесват ГЕРБ“, добави той.
Според адв. Хаджигенов, хората не виждат причина да гласуват.
„Сглобката отдавна е изчерпала полезността си, от гледна точка на Борисов. Моята лична прогноза е, че тя се изчерпва с местните избори. Единствените, които вече имат интерес от сглобката са ПП и ДБ, Борисов вече няма интерес от тази сглобка и той може да ги бутне по всяко време“, каза адв. Николай Хаджигенов.
Според него кандидатът за кмет трябва да бъде такъв, че да може да спре кражбите.
„Разрухата в страната и в София се дължи именно на кражбите. Не го ли спрем, няма как да стане. Нужен ни е кмет или политик, на който му стиска, който знае как и може да го направи“, каза адв. Николай Хаджигенов.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
ЦЕРН е най-голямата европейска организация за изучаване на физиката на елементарните частици и тяхната енергия. Това е място, където всички учени споделят знания и осъществяват трансфер на технологии. Катя Василева разговаря с проф. Гордана Медин , която се занимава с физика от над 40 години. Работила е в Хамбург, след това - в ЦЕРН. В..
Тази година за 21-ви път ще се проведе Националният преглед на туристическите умения и сръчности “Кристален еделвайс”. Това са ученически състезания, които се провеждат на язовир “Копринка”, близо до гр. Казанлък в няколко дисциплини. Състезанието се провежда между 20 и 22 юни. Участват ученици между пети и 12. клас, като са разделени в две..
По данни на Националния статистически институт (НСИ) през 2024 година населението на България е намаляло с около 8 хиляди души и в момента то е 6,430 милиона. Анализ на демографските тенденции от Института за изследване на населението и човека към БАН потвърждава констатацията. От една страна продължава отрицателният естествен..
Възходящата тенденция в пазара на недвижими имоти, която се забелязва след ковид пандемията, продължава. С 3% е нараснал броят на сделките с недвижими имоти в България през първото тримесечие на 2025 г. За София покупко-продажбите са се увеличили с 18 на сто . Това съобщи пред БНР-Радио София Веселина Стоева - председател на "Асоциация за..
Осем артисти изследват връзките между изкуството и храната, отразени в съответните епохи с техните културни конструкции, идеологии и визии. Резултатът от тази връзка може да бъде разгледан в изложбата "Какво ни свързва" в Национална галерия/ Софийски арсенал- Музей за съвременно изкуство. “Опитът на Илина Коралова като известен куратор и като човек,..
Сринали са се сайтовете на НАП, Агенция "Митници", Министерството на електронното управление, показа проверка на БНР. Страниците на институциите към момента са недостъпни. Всички те се поддържат от Министерството на електронното управление. Все още не е ясна причината за срива, като от МЕУ посочват, че ще извършат проверка.