„С всяка следваща година става по-трудно. Първо коледната песен има много кратък живот. Всяка година съм канила различни гост-изпълнители. Тази година направих нещо много различно и за мен нестандартно. Реших да не каня известни изпълнители, а да поканя, да отправя музикално предизвикателство към родителите на децата от групата. Това са родителите, които бяха по-смели, защото те не са певци, някои от тях като деца са пеели в хорове. Влизайки в студиото да запишат песента, бяха супер притеснени, но когато излязоха от студиото бяха много щастливи“, обясни Вяра Панталеева.
Музиката, текстът и аранжиментът на "Коледа с моето семейство" са на нейния съпруг Чавдар Цолов. Тя добави, че до голяма степен посланията в песните идват именно от него.
„И това какво ние искаме да кажем, и да възпитаме чрез музика в децата, и семействата, които са с нас. Търсим винаги хубаво, смислено, положително послание“, каза певицата.
Тя добави, че записвайки песента заедно с родителите, се поражда и идеята да създаде творчески работилници за тях. Докато чакат децата си по време на репетиции да имат възможност да се отдадат на творчество. В работилниците могат да се включат родители не само на деца от вокалната група, но и всички, чиито деца посещават школа в НЧ „Николай Хайтов“.
„Надявам се януари да можем да го стартираме. Оставяш си детето и идваш за един час и правиш различни неща, чрез които да си доставиш удоволствие, да се отпуснеш, да махнеш телефона настрани, да рисуваш, да пееш, да се занимаваш с керамика. С различни неща, с които да може мозъка ти да се отпуска и да медитира“, сподели Вяра Панталеева.
На 17 декември, изпълнителката организира и коледен концерт в София. Водещ на събитието ще бъде пеещата актриса Лина Шишкова.
Предстои да излезе и музикалната книга „Рая и буболечките“, която съдържа музика, текст и илюстрации, каза Вяра Панталеева.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Две бързи производства за домашно насилие са започнати от служители на полицията в Перник през изминалото денонощие. 65- годишен мъж нанесъл побой над 63-годишната си съпруга, причинявайки й лека телесна повреда. Извършителят е задържан за до 24 ч. с полицейска мярка и действията по разследването продължават под надзора на прокуратурата. С лека..
Музикалният театър отбелязва юбилей на своя артист Пеньо Пирозов със спектакъла “Царицата на чардаша”, с която ден след житейския си празник, на 13 декември, ще отбележи 25 години творческа дейност и 55 житейски години. Почитателите му отново ще го видят в ролята на Едвин. Пеньо Пирозов е едно от най-популярните и обичани имена от трупата на..
Планината е много красива, но може да бъде и много опасна. Как да се подготвим за добро изкарване в зимната планина, обяснява планинският водач и спасител Ася Джамбазова. Според нея, лавинната опасност е свързана с много условности като релеф, надморска височина, изложение и наклон на склоновете, така че не може да се каже, че сега навсякъде е..
С различни инициативи, една от организациите за оползотворяване на отпадъците от опаковки, се стреми да подтикне обществото да се включи в опазването на планетата. Кампанията "Стани ЕкоЗвезда" е една от тях. В нея могат да се включат заведения за хранене, фитнеси, училища, барове, кафенета, каза пред Радио София Ива Стефанова от Образователен център..
Любителите на танците всяка година отбелязват Световния ден на тангото на 11 декември. Датата е избрана неслучайно, тъй като на нея са родени двама от най-емблематичните фигури на музикалния стил – Карлос Гардел и Хулио Де Каро. Карлос Гардел, роден през 1890 г., е бил певец, композитор и актьор, известен с изразителния си глас и страстните..
На 11 декември отбелязваме Световния ден на планините. През 2003 г. генералната асамблея на ООН фокусира вниманието към проблемите на развитието на планинските райони и необходимостта от оказване на помощ на хората, живеещи в планините. Планините са уязвими екосистеми, имащи глобално значение, като основен източник на световните запаси на прясна..
На 11 декември православната църква почита св. Даниил Стълпник. Той е роден през 410 г. в село Марута край град Самосата на река Ефрат в Сирия. Родителите му нямали деца и в молитвите си към Бога за рожба те обещали да посветят в служба на Бога детето, което би им се родило. А когато се сдобили със син, когото кръстили Даниил, те го отгледали с..