Усилвател за китара "Dulo" донесе на Емил Кирилов и неговите колеги награда в категория Иновация в креативните индустрии в 19-ия конкурс “Иновативно предприятие на годината”, организиран от Фондация „Приложни изследвания и комуникации“ и Европейската мрежа в подкрепа на бизнеса Enterprise Europe Network – България. Призовете бяха връчени на церемония на 19 декември.
Иновацията е не само с по-добри технически/икономически параметри от аналози в България, но и превъзхожда по много показатели световни образци.
„В историята на аудио техниката усилватели за китара се произвеждат от 60-70 години. Това, което ни провокира и мотивира беше големината и теглото на тези устройства“, спомни си пред БНР-Радио София инженерът.
Неговата компания дава на музикалната индустрия съчетание на технологиите за усилване на звук, използвани при преносимите колонки и класическа схема на усилвател за китара от 60-те години, за да постигне т.нар. modern vintage звук.
Така типичният 10-килограмов усилвател се свежда до размерите и теглото на бучка масло.
Продуктът вече е предизвикал интереса на най-големия доставчик за музикални инструменти в Европа (в Германия) след като предприятието използва инфлуенсър, който тества продукта и публикува неподправено ревю за мнението си.
Устройството може да работи с всякакъв тип ефекти и да се събира в калъфа за китара.
„Dulo“ звучи като себе си или по-скоро като това, което му сложиш на входа. Това му е основната идея – целият звук да бъде образуван преди него, а не чрез него, обясняват създателите му. Още за неговите качества чуйте в разговора на Лили Големинова.
Ще разберете още, че част от успеха може би се дължи и на любовта на Емил Кирилов и негови колеги към музиката и китарата.В момента компанията вече работи за нов модел усилвател, който ще бъде представен през идната пролет.
Фирмата има постижения и с други продукти, свързани с използването на сензори за отчитане на замърсен въздух или запълването на контейнери с отпадъци.
Цвятко Кадийски за представянето на книгата за първия български ротарианец Събо Николов: "В САЩ, само 10 години след основаването на Ротари клуб, той става член на клуба доста преди появата на клуба през 30-те в България. Майка му е сред основателките на Евангелистката църква в Панагюрище. Събо се бори сам в живота, отива в Пловдив, после в..
Актрисата Каталин Старейшинска за пиесата "Малки красиви неща" в Театро: "Пиесата е съставена от документални истории от една анонимна рубрика, поета в 2010 от нов човек под името "Шугар". Отговорите са доста откровени, свързани са с лични истории и това прави пиесата доста достъпна, всеки би се припознал с нещо в нея. Историите текат на принципа..
Стефан Драгостинов за предстоящия спектакъл по случай годишнината на Драгостин фолк национал: "Създали сме 11 диска с фолклорни песни и инструментална музика с безброй турнета по цял свят. Песните са свързани с фолклорните традиции на много региони освен шопския, една от тях е родопската Рофинка. Марияна Павлова, най-ниският глас в света си дойде от..
Кауза за бебе със злокачествено заболяване събира на благотворителен фестивал , представен ни от Мая Цанева от "Безопасни детски площадки": "Ще бъдем в отоплената тента пред стадион "Академик" и ще съберем лепта от хората, за да може бебето да порасне. Там ще има и детска площадка на закрито. Много красиви и вкусни неща, изработени от доброволци...
"Душата ми е стон" е темата на поредната беседа на Бохемска София с герои Яворов и Лора: Става дума за последната им вечер заедно - 29 ноември 1913. Какъв е поводът за приятелската сбирка, на която семейство Яворови пристигат първи и какво се случва в тази фатална вечер след поредната сцена на ревност - в звуковия файл.
Валентина Петкова разказва за гостуванията си при Емил Димитров и съпругата му Мариета Гьошева в къщата им в Княжево. За „опитомяването“ на режисьора Николай Волев от половинката му Доротея и аристократичния им дом на ул. Кракра. За скромното битие на Светослав Лучников и жена му Стефка, побрали споделения си живот в стая и кухня на ул. Янтра. За..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Започваме с професор Вера Бонева от Унибит и нейните тези, свързани с..