В предаването “Добър вечер, София“ е срещата ни с Боян Тодоров, който е сред успешните, будни млади българи, популярна личност в онлайн пространството като създател на видео съдържание, с чувство за хумор инициира разговори в социалните мрежи.
"Идеята е да правим контрапункт между възрастни и млади, защото лично аз, както и екипът ми, смятаме, че много рядко днес 20-30-годишните имат шанса да разговарят с по-възрастни хора по важни теми и да попиват информация. А за мен това винаги е било много важно, поради това, че съм израснал в семейство с подобни ценности", разкри той.
От друга страна възрастните също подхождат с предразсъдъци понякога, което изгражда стена от тяхна страна – както във всичко останало, истината е някъде по средата, смята Боян Тодоров.
Освен дейност в социалните мрежи, той има и своите живи срещи с публиката като актьор, участва в един от най-големите мюзикъли правени на българска сцена – "Бодигардът", заедно с Орлин Горанов. Известен е и под псевдонима "RedBoy" ("Червеното момче").
"Идеята за RedBoy се роди спонтанно, както повечето идеи, които човек може да развие – с един мой приятел и колега решихме да направим фотосесия с останало парче червен плат", споделя той, импровизираната сцена за фотосесията е в домашна обстановка, получава се много добре и след публикацията на снимките, решават да доразвият идеята, запазвайки червеното сако.
"Да кажем, че Redboy се превърна в мое алтер его и решихме, че най-добрият начин да ангажираме хората с тази визия би бил, ако се хванем за някоя социална тема и защо само за една, като можем да обхванем много, и то актуални, и оттам нататък за мен се превърна в цел да създам точно това поле, тази платформа, за изява на мнения на млади и възрастни, които да бъдат съпоставени както на живо, така и в онлайн пространството", сподели Боян Тодоров.
Доказателство за работещата идея са нестихващите коментари под видеата по важни, засягащи обществото теми, има дори дълго развивани полемики, поле за градивна критика и адекватни отговори от двете страни, а не просто безпочвена омраза, твърди той.
Дискусия между двама изявени членове на инфлуенсърското общество с благотворителна цел, даряване за определена кауза е най-новата идея на Боян и неговите съмишленици.
"Идеята е, чрез забавните видеа, които така или иначе правим, да направим и нещо добро за някого веднъж в седмицата", разказа той.
Призна, че за него основен проблем е подреждането на приоритетите и съпоставянето на всички неща, които прави – "все не се научавам и стават все повече тези приоритети", шегува се младият човек.
Потопете се в разговора на Крис и Деси в звуковия файл - със сигурност има още какво да чуете.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..